Литва заморозила російські активи на майже 78 млн євро — МВС країни

Литва заморозила російські активи на майже 78 млн євро — МВС країни

Литва заморозила російські активи на майже 78 млн євро — МВС країни
. Міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте на зустрічі з керівництвом FNTT, 28 грудня 2022 року. Фото: МВС Литви

Литовські правоохоронці заморозили російські активи на загальну суму понад 77,8 мільйона євро, також активи білоруських юридичних та фізичних осіб на понад 9 мільйонів доларів США.

Про це стало відомо 28 грудня на зустрічі міністерки внутрішніх справ Литви Агне Білотайте із керівництвом Служби розслідування фінансових злочинів (FNTT), повідомляє пресслужба МВС країни.

"Служба розслідування фінансових злочинів забезпечує виконання міжнародних санкцій. У 2022 році, за даними на 20 грудня, загальна сума заморожених коштів юридичних осіб з Росії становить 77,883 мільйона євро", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, республіка заморозила активи шести юридичних осіб та однієї фізичної особи з Білорусі на суму в 9,457 мільйона доларів.

"FNTT має адекватно реагувати на виклики, що диктуються часом та осучасненням фінансових злочинів. Нове керівництво демонструє лідерство — поставлено амбітні цілі та заплановано необхідні заходи для забезпечення безпеки фінансової системи держави", — зазначила Білотайте.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

Від початку російського вторгнення в Україну Європейський Союз запровадив санкції вже проти 1236 фізичних та 115 юридичних осіб Росії, при цьому загальна вартість активів РФ, заморожених Євросоюзом, сягає 20 мільярдів євро.

"У відповідь на безпрецедентний та неспровокований військовий напад президента Росії Путіна на Україну ЄС ввів всеосяжний та надійний пакет обмежувальних санкцій, спрямованих на те, щоб підірвати здатність Кремля фінансувати війну, накласти явні економічні та політичні витрати на російську політичну еліту, відповідальну за вторгнення, та зменшити його економічну базу", — повідомили в Єврокомісії.

У Єврокомісії зазначили, що ці заходи "розумні та цілеспрямовані", а спрямовані проти "хворих місць" Росії із максимальним впливом на російську політичну еліту, а також добре скоординовані із союзниками ЄС.

Серед санкцій, запроваджених Європейським Союзом — заборона на в’їзд для російських політиків, олігархів, військових і пропагандистів, які підтримують війну, заморожування їхніх активів, а також заборона на надання коштів. Аналогічні обмеження запроваджені й проти російських юридичних осіб.

Також Євросоюз скоротив доступ Росії до ринків капіталу ЄС, збільшив вартість запозичень для підсанкційних організацій та поступово руйнує промислову базу Росії.

При цьому Європейський Союз запровадив санкції проти РФ в енергетичному і транспортному секторах, щодо товарів подвійного призначення і передових технологій. Окрім того, ЄС зупинив мовлення і розповсюдження каналів Russia Today, "РТР Планета", "Россия 24" та інших на території ЄС.

Окрім того, санкції ЄС запроваджені й проти Республіки Білорусь.

Читайте також

РФ евакуювала командування з Кремінної, дефіцит електроенергії збільшився. 308 день війни. Онлайн

На початок