Почитати книгу там, де завжди є світло, тепер зможуть черкасці. У "Пунктах Незламності" запрацювали куточки буккросингу Хобі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж: людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб інша випадкова людина могла цю книгу знайти та прочитати– обміну книгами. Твори українських авторів державною мовою приносять та залишають усі охочі.
Ідея належить черкаським рятувальникам, розповіла речниця головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова.
"Ми вже давно помітили, що в «Пунктах незламності» люди не лише люди працюють чи заряджають телефони, а й читають. Дехто в телефоні. І вирішили, що потрібно популяризувати українську літературу", – зазначила вона.

Будь-хто з охочих може взяти книгу чи залишити свою. Щоправда, додала речниця, поки містяни долучаються не активно. Втім, хто бачить книги – ними цікавиться.

Черкащанка Валентина Шнур принесла до одного з пунктів пакет із книгами.
"Я почула у новинах, що у «Пунктах незламності» започаткували буккросинг і вирішила принести ще й своїх книжок. Романи, детективи, трошки фантастики – все українських авторів", – розповіла вона.
Читайте також: У Черкасах у "Пункті незламності" бабуся відзначила День народження
Через відключення електроенергії, зазначила Валентина, вона стала менше читати:
"При свічках особливо не начитаєшся ввечері – зір сідає. А тут є електрика, компанія хороша і ще можна почитати. Я взяла собі Жадана".

Книги українських авторів державною мовою – це обов'язкова умова для книг, які приносять містяни, пояснила Юлія Норовкова.
Черкащанка Людмила вважає таку ідею вдалою:
"Я думаю, це хороша ідея. Щоб люди не у телефоні сиділи, коли він заряджається. Бо набагато швидше може зарядитися, коли в ньому не сидіти".

Що відомо
Буккросинг – це своєрідна бібліотека, яка працює без співробітників, але за допомогою звичайних людей. Людина може залишити книгу в багатолюдному місці для того, щоб хтось інший міг взяти її почитати.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- "Люди приходять і читають книги": у черкаських "Пунктах незламності" запровадили буккросинг
- "Пункти незламності": що це таке, та де їх знайти в Черкасах
- Як працюють черкаські "Пункти незламності" під час повітряної тривоги