"Ці історії вражаючі". Дружина загиблого захисника пише книгу памʼяті про оборонців із Вінниччини

"Ці історії вражаючі". Дружина загиблого захисника пише книгу памʼяті про оборонців із Вінниччини

"Ці історії вражаючі". Дружина загиблого захисника пише книгу памʼяті про оборонців із Вінниччини
. Фото: Марина Багулова

Дружина загиблого нацгвардійця Сергія Багулова, Марина, пише книгу про оборонців із Вінниччини. Меценатів для друку вже знайшла, а нині збирає історії загиблих на війні з Росією чоловіків, братів, татусів, синів.

Інформацію про земляків, які віддали життя за вільну від російського нашестя Україну, Марина збирає після смерті чоловіка Сергія.

"Він мав на 60 днів приїхати у відпустку, вперше за 8 місяців. Ми його чекали дуже. Новий одяг купили, але 22 жовтня його не стало. 17 листопада у нас була б річниця — 21 рік у шлюбі. Але я святкувала сама", — розповідає Марина.

Сергій Багулов

Хоходра
Фото: Марина Багулова

Сергій народився у Росії. У 10 років переїхав в Україну, на Вінниччину. Армії присвятив 23 роки. Служив у Нацгвардії. Він був командиром 1-го взводу у складі 8-го полку оперативного призначення імені Івана Богуна. 2014-го, коли РФ анексувала Крим і частини Донецька й Луганська росіянин за національністю, заговорив українською. Звільняв Харківську облдержадміністрацію від проросійських силовиків, а потім Слов’янськ.

Після повномасштабного вторгення його БТР одним із перших зайшов до Бучі. У Сєвєродонецьку визволяв з оточення побратимів. Воював у Сіверську, штурмом брав Білогорівку на Луганщині. Там був його останній бій. Щоб увіковічнити пам'ять про чоловіка й інших загиблих героїв із Вінниці — Марина взялася писати книгу.

"Я буду збирати ці історії. Людям це необхідно"

"У Києві є пам'ятна дошка, в районних центрах якісь банери, а у нас нічого. От ми проживемо ще, а діти мої будуть онукам переказувати і все, ці історії помруть разом з нами. І я думаю ні. Я буду збирати ці історії. Ці історії вражаючі. Людям це необхідно", — каже Марина.

Всю інформацію жінка дублює в електронному вигляді. Якщо у полеглих захисників немає рідних — шукає їхніх знайомих чи друзів у соцмережах. Історії та фото просить надсилати на пошту.

"Я прошу писати коротку автобіографію, де воював, де служив, просила вказувати, чим займався окрім війни, що було улюбленою справою. Потім прошу історію загибелі — найчастіше їх розповідають жінки на кладовищі", — розповідає жінка.

У кожного героя її книги були мрії і плани на життя, — каже Марина Багулова. Богдан Самусь хотів видати за життя книгу про Україну, але після смерті — потрапить на сторінки однієї з них, вінницький льотчик Ігор Хмара мріяв літати, немов птах. Після загибелі — птах звив гніздо на його могилі.

Для майбутньої "Книги пам'яті" уже є 20 історій героїв. Писати про свого Сергія Марина з донькою поки не наважуються. Все думають, як почати писати про нього у минулому часі.

Хоходра
Фото: Марина Багулова

"Годинник з болотом, я так розумію його там засипало. Болото ми поки не хочемо прибирати, і ланцюжок весь у болоті. Телефон випав на полі бою і загубився. Коли зайшли інші хлопці з іншого батальйону — доньці написав чоловік який скаазав "я знайшов телефон вашого батька, мої співчуття, ваш тато герой", — розповідає Марина.

Видати перший розділ "Книги пам“яті" авторка планує влітку 2023. З цим зголосилися допомогти меценати.

Читайте також

  • "Такі командири щодня не народжуються": історія загиблого воїна Андрія Сороки
  • "На війні одна мотивація — захистити Україну": історія 22-річного бійця з Вінниччини, який втратив обидві ноги
На початок