В Україні тривають аварійні відключення електрики — "Укренерго"

В Україні тривають аварійні відключення електрики — "Укренерго"

В Україні тривають аварійні відключення електрики — "Укренерго"
Фото: Уніан

Інформація, яку поширювали у соціальних мережах, про нібито скасування в Україні аварійних відключень електроенергії не відповідає дійсності. У дописах були посилання на фейкову сторінку "Укренерго".

Про це повідомляють у пресслужбі компанії.

"Це спроба збурити суспільство неправдивою інформацією", — йдеться у повідомленні.

В компанії нагадують, що аварійні відключення є вимушеним кроком, який застосовується винятково за наявності дефіциту, для збереження балансу виробництва і споживання в енергосистемі.

"Відмовитись від них енергетики зможуть лише після повного припинення ворожих атак на нашу енергосистему", — пояснюють в "Укренерго".

В "Укренерго" наголошують, що компанія має лише одну офіційну сторінку в Фейсбук та публікує інформацію лише на одному офіційному телеграм-каналі. Про підробки просять негайно повідомляти.

Що відомо про відключення електроенергії в Києві та області

Станом на 26 грудня через перевищення лімітів споживання у Києві та Київській області діють аварійні відключення електроенергії, оскільки дефіцит потужності в енергосистемі залишається суттєвим. Графіки стабілізаційних вимкнень, складені раніше, наразі не діють — "Укренерго".

Як повідомили в НЕК "Укренерго", станом на 24 грудня найскладніша ситуація зі світлом була у Києві та Київській області, через наслідки атаки дронів 19 грудня, та на сході та півдні країни, де Росія завдавала нових артилерійських ударів по прифронтовим районам.

23 грудня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що ситуація з електроенергією в країні і в Києві, зокрема, залишається складною. "У першу чергу, електроенергією забезпечують об’єкти критичної інфраструктури, медичні заклади, пологові будинки та воєнні шпиталі", — сказав Кличко.

21 грудня гендиректор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що у Києві зберігається найскладніша ситуація з електропостачанням в Україні, при цьому найбільшу проблему становить не генерація електроенергії, а її розподілення через пошкодження 60% трансформаторних підстанцій.

Станом на 20 грудня у Києві протягом дня без електроенергії залишалися близько 1,1 мільйона споживачів. Потужність електросистеми на 50% менша за необхідну, повідомив гендиректор YASNO Сергій Коваленко.

У Києві та області з 19 грудня після чергової атаки військами РФ об’єктів критичної інфраструктури застосовуються екстрені відключення світла.

Що відомо

У Києві колишній офіс ексСбербанку продадуть на аукціоні

Кияни просять сповіщати їх про тривогу за допомогою смс — петиція

У Росії — вибухи на аеродромі "Енгельс", Україна ініціювала виключення РФ з Радбезу ООН. 306 день війни. Онлайн

На початок