Буданов про штурм Бахмута: "Тут лише ідеологічне і медійне питання"

Буданов про штурм Бахмута: "Тут лише ідеологічне і медійне питання"

Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов
Кирило Буданов. Скріншот з відео

На південному сході Донбасу політичні амбіції лідера російської ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина частково продиктували стратегію російської сторони. Про це голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів у інтерв’ю New York Times.

Засновник угруповання Євген Пригожин, інсайдер Кремля, здійснив хрестовий похід, захопивши місто Бахмут, щоб потіснити ворогуючих командирів регулярної російської армії, сказав Буданов. ПВК "Вагнера" координується з армією, але є основною силою на Бахмутському фронті, пише видання.

За словами Буданова, генерал, Сергій Суровікін, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, приєднався до Пригожина в суперництві з російським міністром оборони Сергієм Шойгу.

"Тут лише ідеологічне та медійне питання. Це причина, по якій підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо", — прокоментував Буданов інтенсивний Бахмута.

За його словами, хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, це покращило б позиції Росії на сході. Йдеться про відкрития доріг до інших міст Донбасу, які перебувають під контролем України, пояснив очільник розвідки.

ПВК "Вагнера" керує підрозділами ув’язнених, яким обіцяють амністію в обмін на службу на передовій, свідчать відео вербування у в’язницях. Буданов сказав, що ці піхотні підрозділи були кинуті вперед у атаках на українське військо.

Альянс Пригожина і генерала Суровікіна призвів до передачі важкого озброєння з армії підрозділам "Вагнера", зазначив Буданов. Це розширило роль організації у війні, сказав Буданов. Раніше найманці ПВК "Вагнера" воювали в Сирії та Африці.

Читайте також про Бахмут

Випалені руїни, загиблі та вцілілі цивільні, втомлені військові — фоторепортаж із Бахмута

Бахмут та Соледар стали форпостом Донецького напрямку — Єрмак

"То літаки, то ракети". Евакуйовані з Бахмута розповіли, як виживали у місті й чому зволікали з виїздом

Обстежувала школи, знаходила тіла з гранатами. Як лабрадор Кіра допомагає розміновувати Донецьку область

"Вагнерівці" не готові до затяжних міських боїв у Бахмуті — британська розвідка

На початок