Оновлений етнографічний музей запрацював у сумській загальноосвітній школі №24. На відкриття запросили учнів школи та їхніх батьків. Для них влаштували Андріївські вечорниці.
В експозиції шкільного етнографічного музею колекція чоловічих, жіночих і дитячих сорочок, є колекція рушників, у тому числі й кролевецьких. Після оновлення музей поповнився автентичним посудом та різним побутовим приладдям. Більшість експонатів принесли учні та їхні батьки.
Приміром, мама учня школи Тетяна Пилипенко передала музею праску. Жінка говорить — коли батьки школярів дізналися, що в школі буде відбудовано музей української старовинної культури, то більшість поїхали до бабусь у села і почали шукати, у кого що де лежить.

"І ми знайшли ось таку старовинну річ, таку праску, якою ще, мабуть, моя прабабуся прасувала сорочки своєму чоловіку, своїм дітям. І наша бабуся залюбки передала цей експонат до музею, щоб усі дітки бачили, як колись користувались, як прасували наші прабабусі", - розповідає Тетяна Пилипенко.

Створили етнографічний музей у школі 30 років тому. Деяким його експонатам близько двохсот років, розповідає заступниця директорки 24-ї школи Світлана Кобелецька. "Ще в 90-ті роки, коли люди переїздили із квартир і залишали речі, які вважали не досить суттєвими, не модними. А наша берегиня, натхненниця Степанія Йосипівна Гавриленко, вчителька української мови та літератури, любовно всі ці експонати збирала, зберігала і залучала нас, звичайно, до цього", - говорить Світлана Кобелецька.

Етнографічний музей вирішили реставрувати після ремонтних робіт у школі. "Останнім часом тут відбувались певні проєктні роботи з утеплення фасаду і тому музей зазнав деяких, скажімо так, небажаних змін. Ну і взагалі потребував оновлення. Тут є деякі рідкісні експонати, ми до них дуже бережно і шанобливо ставимось. І ми вирішили оновити, освіжити, тому що наразі, саме у цей час, коли наша країна бореться кров`ю наших людей українських за право на своє існування, дуже важливо пам’ятати про традиції, про етнографію, про звичаї нашого народу", - розповіла директорка школи Анна Рижкова.

Ремонт музею, за словами Анни Рижкової, відбувся за ініціативи та за кошти батьківського комітету і силами педагогічного колективу. Наразі тут близько п’ятиста експонатів.
Читайте також
- Міський голова Сум підписав рішення про перейменування вулиць громади.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram