В Україні з початку року виявили більше 5 тисяч ВІЛ-інфікованих

В Україні з початку року виявили більше 5 тисяч ВІЛ-інфікованих

В Україні з початку року виявили більше 5 тисяч ВІЛ-інфікованих
. Фото ілюстративне: AP

В Україні з початку року зареєстровано 5256 випадків ВІЛ-інфекції, 1501 випадок СНІДу та 733 смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 18 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ.

Зокрема, у квітні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1053 випадки ВІЛ-інфекції, 309 випадків СНІДу та 157 смертей, зумовлених СНІДом, серед громадян України та 1 випадок ВІЛ-інфекції серед іноземців.

"Чим раніше людина з ВІЛ починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. За останні п’ять років країна досягла значного прогресу в лікуванні ВІЛ-позитивних осіб. Охоплення антиретровірусною терапією зросло майже вдвічі (з 56 тисяч до 102 тисяч осіб), утримання на терапії через 12 і більше місяців від її початку зросло з 69% до 88%", – вказано у повідомленні.

У МОЗ уточнили, що цього року виділено понад 207 млн грн на фінансування послуг із профілактики вірусу імунодефіциту людини та догляду і підтримки пацієнтів, які живуть із ВІЛ в усіх регіонах України.

"Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом. Для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар", – вказано у повідомленні.

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у кожну третю неділю травня в світі згадують людей, які померли від СНІДу.

На початок