Через здорожчання енергоносіїв Європа втратила трильйон доларів — Bloomberg

Через здорожчання енергоносіїв Європа втратила трильйон доларів — Bloomberg

Через здорожчання енергоносіїв Європа втратила трильйон доларів — Bloomberg
Газопровід "Північний потік-1", Любмін, Німеччина, фото: AP

Унаслідок різкого зростання вартості енергоносіїв, обумовленого збройною агресією Росії проти України, Європа втратила близько 1 трильйона доларів.

Про це повідомляє Bloomberg.

"Європа постраждала приблизно на 1 трильйон доларів через різке зростання цін на енергоносії внаслідок війни Росії в Україні, і найглибша криза за останні десятиліття лише починається", — пише видання.

Журналісти зазначають, що після цієї зими регіону доведеться поповнювати запаси газу практично без постачання з Росії, що посилить конкуренцію за танкери палива.

"Очікується, що навіть з появою нових потужностей для імпорту зрідженого газу ринок залишиться напруженим до 2026 року, коли стануть доступні додаткові виробничі потужності від США до Катару. Це означає відсутність перепочинку від високих цін", — йдеться у повідомленні.

Попри те, що уряди змогли допомогти компаніям і споживачам погасити більшу частину наслідків, надавши допомогу у понад 700 мільярдів доларів, за даними брюссельського аналітичного центру Bruegel, надзвичайний стан може тривати роками.

"Якщо скласти все — допомогу, субсидії — це обурливо великі гроші", — прокоментував ситуацію Мартін Девеніш, директор консалтингової компанії S-RM.

За його словами, наступного року європейським урядам буде набагато важче впоратися з кризою.

Читайте також

ЄС погодив виділення 20 млрд євро для реформ заради відмови від російського газу

Україна відновлює енергетичну інфраструктуру, Росія створює "творчі бригади" для військових. 298 день війни. Онлайн

На початок