Віктор Бут приїхав у Луганськ на відкриття відділення ЛДПР

Віктор Бут приїхав у Луганськ на відкриття відділення ЛДПР

Віктор Бут приїхав у Луганськ на відкриття відділення ЛДПР
Віктор Бут виступає на з’їзді ЛДПР в Москві, Росія, 12 грудня 2022 р. Фото: прес-служба ЛДПР через AP

Росіянин Віктор Бут, який повернувся з американської в'язниці до Росії, виступив на відкритті відділення ЛДПР в окупованому Луганську. Про це йдется у Telegram каналі партії.

"17 грудня у Луганську відбулася конференція ЛДПР, яка обрала координатором депутата "Народної ради ЛНР", заступника голови комітету з оборони Максима Уварова. На установчі збори приїхало все керівництво партії на чолі з головою Леонідом Слуцьким, депутати Держдуми та сенатори, однопартійці з 21 регіону Росії. Вже в день виїзду нам двічі довелося змінювати маршрут через те, що поблизу працювала високоточна зброя", — йдеться у повідомленні окупантів.

Що відомо про Віктора Бута

Бут — колишній військовий, який служив у радянській військово-транспортній авіації. Після звільнення в запас у 1991 році він зайнявся бізнесом — як він сам стверджував, у сфері міжнародних авіаперевезень, повідомляє російська служба ВВС. Вашингтон вважає його одним із найбільших нелегальних торговців зброєю. Бут заперечував ці звинувачення.

Віктор Бут відбував у США 25-річний тюремний термін за змову з метою продажу великої партії озброєнь колумбійському угрупованню ФАРК, яке у США визнано терористичною організацією.

Його заарештували в Бангкоку в березні 2008 року на підставі ордера, виданого владою США. Федеральна окружна прокуратура Нью-Йорка звинуватила його у співучасті у злочинній змові з метою постачання зброї бойовикам Революційних збройних сил Колумбії "при розумінні, що вона буде використана для вбивства громадян та посадових осіб США".

Віктора Бута повернули до Росії внаслідок домовленості зі США про його обмін на американську баскетболістку Бріттні Грайнер.

Читайте також

Торговець зброєю, якого обміняли на баскетболістку Грайнер, заявив, що підтримує війну Путіна в Україні

У США хочуть обміняти російського торговця зброєю Бута на двох своїх громадян — CNN

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок