США можуть передати Україні обладнання для створення "розумних бомб" — WP

США можуть передати Україні обладнання для створення "розумних бомб" — WP

Білий дім, США
Білий дім. Фото: Associated Press

Адміністрація президента США планує передати Україні передове електронне обладнання, здатне перетворювати некеровані авіаційні боєприпаси на "розумні бомби".

Про це пише американська газета The Washington Post з посиланням на високопоставлених американських чиновників, знайомих із цим питанням.

Зазначається, що українські військові можуть за допомогою "розумних бомб" із високим ступенем точності уражати російські військові позиції.

Комплекти включають пристрої глобального позиціонування для високої точності та можуть бути прикріплені до різноманітної зброї, створюють спільні боєприпаси прямої атаки (Joint Direct Attack Munition або JDAM). Військові США використовували цю технологію на бомбах вагою до 907 кг, зазвичай використовуючи її в бомбардувальниках і винищувачах.

Джерела WP не повідомили, чи схвалили президент США Джо Байден, чи хтось із його головних радників із національної безпеки запропоновану передачу JDAM Україні.

Газета зазначає, що постачання JDAM стане ще одним важливим кроком Вашингтона, щоб допомогти Україні відбити російські сили, що вторглися, надавши новий спосіб націлювання на російські підрозділи та штаби.

На сьогодні США надали Україні допомогу в галузі безпеки на суму близько 20 мільярдів доларів з початку російського повномасштабного вторгнення, зазначає WP.

Joint Direct Attack Munition (JDAM) — комплект обладнання на основі технології GPS, що перетворює прості вільнопадні бомби на всепогодні кориговані ("розумні") боєприпаси.

Читайте також

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

На початок