До Києва прибув Вифлеємський вогонь миру

До Києва прибув Вифлеємський вогонь миру

Пластуни, митрополит ПЦУ Епіфаній, вифлеємський вогонь
"Пластуни" привезли Вифлеємський вогонь миру до Михайлівського монастиря у Києві. Фото: Суспільне / Дар'я Кінша

У неділю, 11 грудня, до Києва прибув Вифлеємський вогонь миру, його доставили до Михайлівського золотоверхого собору. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Як розповіла речниця "Пласту" Дарина Попова, привезення Вифлеємського вогню миру —це щорічна скаутська ініціатива.

"Цей вогонь запалюють на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі і символічно поширюють по всьому світі як символ єдності, добрих справ, підтримки одне одного. І тому цей вогонь цього року, як ніколи, актуальний для України", — сказала вона.

До Києва прибув Вифлеємський вогонь миру
"Пластуни" привезли Вифлеємський вогонь миру до Михайлівського монастиря у Києві. Фото: Суспільне / Дар'я Кінша

За словами Попової, українські скаути бачать велику місію у тому, щоб привезти вогонь в Україну і поширити його по всіх областях.

Основна церемонія передачі вогню відбувається в Австрії у Відні, куди його привозять з Вифлеєму. У Відні всі скаути від цього вогню запалюють свої свічки і літаками розвозять у свої країни і поширюють різними способами.

"Завтра вогонь залізницею доставлять в усі області України і там його перехоплять місцеві пластуни і будуть поширювати у своїх громадах, передавати в лікарні, сиротинці, органи влади", — сказала речниця "Пласту".

Вона розповіла, що цьогоріч українські скаути отримали вогонь на пунктах пропуску на кордонах з Польщею та Словаччиною від дружніх скаутських організацій.

Жінка за свічками
Жителька Авдіївки пані Тетяна прийшла запалити свічку від вифлеємського вогню миру. Фото: Суспільне / Дар'я Кінша

Запалити свічку від Вифлеємського вогню прийшла жителька Авдіївки пані Тетяна, яка нині тимчасово мешкає на Київщині.

"Для мене цей вогник був і буде виявом щирої любові і миру. Цей вогник єднає різні міста, різні покоління, рідні країни. Ми повеземо вогонь в Умань, там є великий хаб для переселенців з Авдіївки, а потім повеземо його до Покровська і передамо на лінію фронту", — сказала пані Тетяна.

На початок