У ПАР депутати підозрюють уряд у продажу зброї РФ — The Telegraph

У ПАР депутати підозрюють уряд у продажу зброї РФ — The Telegraph

ЗМІ
Парламент у Кейптауні, Південно-Африканська Республіка (ПАР)
. Парламент у Кейптауні, Південна Африка, 9 червня 2022 року. Фото: AP

У ПАР депутати парламенту підозрюють, що влада країни продає зброю Росії. Про це пише The Telegraph.

Цього тижня в південноафриканському порту на базі ВМС поблизу Кейптауна було помічено російське судно Lady R, яке, за даними США, раніше перевозило зброю для Росії.

Зазначається, що контейнеровоз Lady R пришвартувався в порту Сімонстаун поблизу Кейптауна 6 грудня. Через три дні після цього, за словами очевидців, на судно поклали невідомий вантаж. При цьому роботи велися переважно вночі, а територію навколо судна охороняли озброєні люди.

Поки корабель перебував у Саймонстауні, у нього була вимкнена система автоматичної ідентифікації (AIS), яка передає координати корабля. 9 грудня контейнеровоз вийшов у море. І тільки після цього команда включила АІС. За даними служби Marine Traffic, судно прямує з Камеруну до Стамбула. Корабель повинен бути в пункті призначення 15 січня.

Депутат парламенту Південної Африки від опозиційного Демократичного альянсу Кобус Маре звернувся з письмовим запитом до міністра оборони країни Танді Модісі. Парламентарій вимагає пояснити, що робило підсанкційне судно в порту ПАР і чому його вантаж був у таємниці.

“Така поведінка стурбувала місцевих жителів, оскільки човен перебуває під санкціями Сполучених Штатів і Європейського Союзу після вторгнення Росії в Україну”, — йдеться у заяві Кобуса Маре.

За словами Маре, “очевидно”, що Armscor, агентство із закупівель озброєнь південноафриканського міністерства оборони, пов'язане з ситуацією. Саме Armscor оформила контракт з водіями, які перевозили вантаж.

Міністерство оборони ПАР не прокоментувало появу російського судна в порту країни. Національний комітет з контролю за звичайними озброєннями (NCACC), куди місцеві постачальники зброї звертаються за дозволами, заявляє, що не має інформації про продаж зброї Росії.

Війна. Усі новини
На початок