Хто може отримати компенсацію за купівлю генератора і в яких містах це можна зробити

Хто може отримати компенсацію за купівлю генератора і в яких містах це можна зробити

Хто може отримати компенсацію за купівлю генератора і в яких містах це можна зробити
Світлина ілюстративна. Фото: УНІАН

У деяких містах України на місцевому рівні запроваджена компенсація за придбання генераторів.

У Мінреінтеграції повідомили, що на неї мають право: об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ); житлово-будівельні контори (ЖБК); керівники багатоквартирних будинків.

У яких містах можна отримати компенсацію за генератори

Київ

Мешканцям багатоквартирних будинків компенсують 75% від вартості генератора. Максимальна сума – 80 тисяч гривень. Отримати компенсацію можна, подавши заяву та пакет документів до районної адміністрації. Кошти будуть виплачені протягом 2 місяців.

Львів

Для ОСББ, ЖБК і решти житлового сектору сума відшкодування становить 50% від ціни, однак максимум – 30 тисяч гривень. Для підприємців ресторанної сфери та роздрібної торгівлі харчовими продуктами передбачено ваучер. Розглянути заяву й ухвалити рішення комісія має впродовж 10 днів.

Полтава

Компенсацію можуть отримати мешканці будинків, де є понад 2 поверхи. Відшкодування не має перевищувати 50% від вартості пристрою, але не більше 80 тисяч гривень.

Одеса

Мерія ухвалила рішення повертати до 70% від вартості генераторів, але не більше 100 тисяч гривень. Для отримання компенсації слід звертатися з чеками до районної адміністрації.

Суми

Компенсацію можуть отримати мешканці будинків трьох і вище поверхів, а також двоповерхових будівель, збудованих до 1993 року. Сума компенсації – не більше 50% і не більше 50 тисяч гривень.

Рівне

Тут компенсують до 70% від вартості пристрою. Але за умови, якщо він коштував не більше 45 тисяч гривень.

Чернівці

Компенсують 80% від вартості. Пристрій має коштувати не більше 60 тисяч гривень і покривати потреби щонайменше 36 квартир у будинку.

Запоріжжя

Повернення 80% від вартості генератора можливе за умови, якщо він коштує до 30 тисяч гривень. Оплата за пристрій має здійснюватися через банк.

Як правильно користуватися генераторами

  • Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі, адже під час роботи він виділяє чадний газ, який є небезпечним для життя і взагалі не має потрапляти до приміщення.
  • Встановлюйте генератор так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше за 6 метрів: це важливо, тому що під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.
  • Заправляйте генератор на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі (знову-таки через ризик пожежі).

Що робити, якщо генератор загорівся

  • негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місце розташування об’єкта, вказати місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
  • знеструмити електрогенератор;
  • спробувати загасити або локалізувати пожежу вогнегасником класу В або накрити щільною ковдрою
  • у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби.

На початок