Венеційська комісія дозволила участь Росії в ПАРЄ попри анексію

Венеційська комісія дозволила участь Росії в ПАРЄ попри анексію

Венеційська комісія дозволила участь Росії в ПАРЄ попри анексію

Венеційська комісія дійшла висновку, що Парламентська асамблея Ради Європи може визнавати повноваження депутатів країни, яка анексувала частину території іншої держави.

Як повідомляє Європейська правда, відповідне рішення підготували для роз'яснення того, чи зобов'язана Асамблея відмовити у визнанні повноважень делегації Російської Федерації, оскільки в обранні депутатів Держдуми РФ брали участь виборці з анексованого Криму.

Водночас Комісія наголосила, що члени Ради Європи "мають чітке зобов’язання не визнавати анексію, прямо чи опосередковано" і це поширюється на ПАРЄ. Однак це "не обов’язково повинно призводити до позбавлення повноважень усієї делегації тієї держави, що здійснила анексію".

При цьому можливо накласти санкції на окремих делегатів, якщо за них голосували з Криму та якщо голоси виборців з окупованої території були вирішальними.

Як відомо:

  • 26 червня ПАРЄ підтвердила рішення про повернення російської делегації з усіма повноваженнями. У відповідь на це делегація України, а разом із нею представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії влаштували демарш. До нього долучилися Швеція та Велика Британія.
  • Українська делегація припинила роботу в ПАРЄ після повернення росіян.
  • 17 вересня Рада сформувала новий склад української делегації до ПАРЄ

Фото пресслужби Венеційської комісії

Вибір редакції

На початок