"Не можемо прогнозувати суттєвого поліпшення": в Укренерго розповіли про ситуацію з електроенергією

"Не можемо прогнозувати суттєвого поліпшення": в Укренерго розповіли про ситуацію з електроенергією

"Не можемо прогнозувати суттєвого поліпшення": в Укренерго розповіли про ситуацію з електроенергією
Фото: УНІАН

Станом на 9 грудня в енергосистемі України все ще зберігається значний дефіцит потужності після російських ударів по енергетичній інфраструктурі. Українські енергетики продовжують відновлювальні роботи, однак вони ускладнені російськими обстрілами та погодними умовами.

Про це повідомляє національна енергетична компанія "Укренерго".

"Аварійно-відновлювальні роботи тривають по всій Україні в високовольтних та розподільчих мережах, і на електростанціях. Втім, погодні умови (обледеніння проводів, дощ зі снігом) негативно впливають на стан високовольтних та розподільчих мереж та ускладнюють ремонтні роботи", — йдеться у повідомленні.

При цьому в деяких регіонах ремонтні роботи ускладнюються через обстріли російськими військами.

"Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури на Донеччині, Харківщині та Херсонщині в цих регіонах зберігається непроста ситуація з забезпеченням електропостачання. Ворог майже щодня з моменту масованої ракетної атаки 5 грудня обстрілює артилерією мережі та електростанції на сході та півдні України. Погодні умови в цих регіонах також уповільнюють не тільки відновлювальні роботи, але й ускладнюють роботу саперних бригад", — зазначили в компанії.

При цьому резервними схемами вдалося забезпечити електроенергією споживачів Одещини, але в південних областях все ще залишаються значні обмеження споживання через суттєвий обсяг пошкоджень в мережі. Непроста ситуація зберігається й на Київщині, де зазнали ушкоджень об’єкти генерації.

"В результаті в регіоні значний дефіцит, особливо на лівобережжі. Тривають масштабні відновлювальні роботи, до яких також долучаються ремонтні бригади "Укренерго", — зазначається в дописі.

В компанії констатували, що не можуть обіцяти покращення ситуації з енергозабезпеченням у найближчі два дні.

"На жаль, в таких умовах ми не можемо прогнозувати суттєвого поліпшення ситуації на вихідні дні, коли споживання традиційно знижується. Але ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб якомога швидше регіони могли повернутися до планових графіків обмежень", — підсумували в "Укренерго".

Що відомо

  • 5 грудня Росія завдала масованого ракетного удару по території України, зокрема були влучання в об’єкти енергетичної інфраструктури.
  • Попри те, що сили ППО збили більшість російських ракет, в деяких областях виникли проблеми з електроенергією та водопостачанням, а в столиці метрополітен перевели в обмежений режим роботи.
  • 8 грудня в компанії "Укренерго" заявили, що в енергосистемі України зберігається значний дефіцит електроенергії. Найскладніша ситуація спостерігається на сході, в Київській та Одеській областях триває цілодобова робота з відновлення мережі.
  • 23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Тоді ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів були загиблі та поранені.
  • По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось й у Молдові. Через обстріли українці лишились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.

Читайте також

"Велике випробування": експертка розповіла про наслідки відключень електрики для бізнесу

Нові безпілотники на озброєнні ЗСУ, СБУ продовжує "безпекові заходи" на об’єктах УПЦ МП. 289 день війни. Онлайн

На початок