Машини швидкої у Харкові дезінфікують озоном

Машини швидкої у Харкові дезінфікують озоном

Машини швидкої у Харкові дезінфікують озоном

Харківські швидкі, які виїжджають до пацієнтів з симптомами СOVID, проходять обробку озоном.

До пандемії коронавірусної інфекції метод промислового озонування у медицині не використовували, розповів заступник гендиректора Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" Володимир Чижов:

"Озонові технології широко відомі, як дуже сильні дезінфектори та окиснювачі — і проти бактерій, і проти вірусів. Озонатори стоять на овочебазах, в басейнах. Океанаріум харківський — також наші озонатори стоять. Ми ніколи не використовували їх для медицини, але випадок змусив".

Як басейни: машини "швидкої" у Харкові дезінфікують озоном

Озон виробляють з повітря спеціальним пристроєм — озонатором — та подають у зачинений салон авто. Для цього потрібні електроенергія, обладнання та повітря, каже начальник сектору трансферу технологій фізико-технічного інституту Сергій Пугач:

"Саме озонування займає 3-5 хвилин. Після 3-5 хвилин ми вимикаємо озонатор і даємо час для контакту озону з поверхнями в автомобілі. Після цього ми вимикаємо озонатор і відкриваємо всі двері та вікна для того, щоб провітрювати простір".

Салони швидких озонують щонайменше раз на добу.

Як басейни: машини "швидкої" у Харкові дезінфікують озоном

Лікарка швидкої Ганна Нікітіна каже, обробити машину намагаються щоразу після викликів інфекційних хворих.

"Так, це дуже велика відстань. П'ятихатки — це дуже далеко від інфекційної лікарні. Тому якщо є можливість ми питаємо старшого лікаря — і якщо немає викликів — нас можуть відпустити на обробку", — каже Нікітіна.

Три мобільні установки озону розташовані в інфекційній лікарні. Стаціонарна, що на території інституту, здатна одночасно обробляти до 8 машин.

Як басейни: машини "швидкої" у Харкові дезінфікують озоном

Стаціонарна установка коштує 210 тисяч гривень, мобільна — близько 20 тисяч, говорить Володимир Чижов. Чотири станції профінансував інститут.

В обласній інфекційній лікарні панують розмістити ще одну стаціонарну станцію, каже директор Центру екстреної меддопомоги Віктор Забашта:

"Після того, як дізналися про ще один засіб знезараження — способом озону — почали шукати варіанти розвитку подій. Ми працюємо з трьома сьогодні. І четверту, якщо це буде, а я думаю, що ніщо не завадить, щоб її установили в інфекційній лікарні, то це буде чотири точки".

Як басейни: машини "швидкої" у Харкові дезінфікують озоном

В інституті кажуть, від початку пандемії попит на озонатори зріс майже втричі. За словами Сергія Пугача, зазвичай їх купують підприємці, щоб знезаражувати товар на складах.

Авторка: Дар'я Рудаченко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди