Британія збільшить поставки американського газу

Британія збільшить поставки американського газу

Британія збільшить поставки американського газу
. Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. архівне фото: АР

Президент США Джо Байден і прем'єр Великої Британії Ріші Сунак погодилися збільшити експорт американського газу до Британії. Про це повідомляє The Guardian.

Лідери США і Британії оголосили про партнерство у питаннях енергетичної безпеки і створили спільну групу на чолі з представниками Вестмінстера та Білого дому з метою зменшення глобальної залежності від російських енергоносіїв.

Згідно з угодою США передбачають більше ніж удвічі, порівняно з 2021 роком, збільшити обсяги скрапленого природного газу (СПГ), експортованого до Британії у 2023 році.

Британський уряд заявив, що в рамках газової угоди США "прагнуть" експортувати принаймні 9-10 млрд кубометрів СПГ протягом наступного року через термінали Сполученого Королівства.

"Разом Сполучене Королівство та США забезпечать глобальну ціну на енергію, а безпекою наших національних постачаннь більше ніколи не зможуть маніпулювати примхи режиму, що зазнає невдачі", — заявив британський прем'єр.

Як зазначає The Guardian, Британія не залежала від великих обсягів російського газу до вторгнення Росії в Україну, однак постраждала від зростання цін, оскільки європейські сусіди змагалися за альтернативні постачання, поспішаючи заповнити свої газові сховища.

Цьогоріч Британія виявилася ключовим шлюзом для імпорту та реекспорту СПГ до Європи, однак відсутність у британців газових сховищ означає, що цієї зими вони все ще можуть зіткнутися з обмеженим енергопостачанням.

Уряд заявив, що в рамках газової угоди США "прагнуть" експортувати принаймні 9-10 млрд кубометрів (млрд кубометрів) СПГ протягом наступного року через термінали Великої Британії.

Раніше видання The Telegraph повідомило, що Сунак готується оголосити про велику газову угоду з Америкою після саміту Cop27, присвяченого кліматичним змінам. За даними видання, йдеться про постачання мільярдів кубометрів природного газу.

На початок