В Україні побільшало пожеж через неправильне використання печей і генераторів — ДСНС

В Україні побільшало пожеж через неправильне використання печей і генераторів — ДСНС

Ексклюзивно
Пожежі в Україні
Фото: Держслужба з надзичайних ситуацій в області

У листопаді в Україні виникло близько 3 тисяч пожеж, майже 40% з них — у житловому секторі. Про це повідомив Суспільному в ефірі єдиного марафону пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий. Всього від початку року виникло більше 72 тисяч пожеж, додав він.

“Через порушення правил пожежної безпеки при облаштуванні та експлуатації електроустановок, у нас збільшилася кількість на 10%, і порушення правил пожежної безпеки при облаштуванні та експлуатації печей і теплогенеруючих агрегатів у нас збільшилася кількість пожеж на 83%”, — сказав Хорунжий.

Це свідчить про те, що люди масово застосовують теплогенеруючі пристрої і при цьому не дотримуються правил пожежної безпеки, додав він. У ДСНС закликають дотримуватися таких правил.

За словами Хорунжого, найнебезпечніші, напевне, генератори та газові пальники.

“Через те, що газові пальники не сертифіковані, не відповідають вимогам, вони вибухають. Кілька випадків зафіксовано і в Києві, і в області, був випадок в Житомирі. Це висотні житлові будинки. Люди готували собі їжу, ставалися вибухи. Люди травмувалися”, — розповів пресофіцер.

Щодо генераторів, то тут, за його словами, немає культури поводження саме з цим приладом.

“Тому що дехто, нехтуючи нашими закликами, закликами рятувальників, використовують їх в приміщеннях. Цього категорично не можна робити. Генератор використовуємо лише на відкритому повітрі. Не в підвалах, не в цокольних приміщеннях, не на балконах. 6 метрів від дверей та віконних отворів. Якщо несуча стіна — то не менше 1 метра”, — пояснив Хорунжий.

Якщо сусіди не дотримуються правил безпеки під час використання, приміром, генераторів або інших приладів, то, відповідно до законодавства, люди мають право скаржитися і в ЖЕК, і до Нацполіції, тому що тут є небезпека для інших громадян, додав представник ДСНС.

На початок