220 євро: ЄС намагається узгодити обмеження ціни на газ — Reuters

220 євро: ЄС намагається узгодити обмеження ціни на газ — Reuters

220 євро: ЄС намагається узгодити обмеження ціни на газ — Reuters
Ілюстративне фото: Getty Images

Країни Європейського Союзу у вівторок, 6 грудня, розглянули останню пропозицію щодо нижчого обмеження ціни на газ у 220 євро. Це відбулося за тиждень до зустрічі, на якій блок сподівається вирішити проблему, яка глибоко розділила 27 держав-членів ЄС, пише Reuters.

Кілька держав, у тому числі Німеччина, виступили проти ідеї будь-якого обмеження. Вони заявили, що це може ускладнити поставки. Водночас Бельгія, Італія та Польща називають це захистом споживачів та економіки від високого рівня цін на енергоносії.

Як пише Reuters, напередодні пізно ввечері Чехія, яка головує в ЄС, висунула компроміс. Відповідно до нього, пропонується запроваджувати обмеження, якщо ціни перевищуватимуть 220 євро за мегават-годину протягом п’яти днів за місячним контрактом на хабі TTF в Нідерландах.

Ціна TTF, яка служить європейським орієнтиром, також повинна бути на 35 євро вищою за базову ціну на скраплений природний газ (СПГ) на основі численних наявних оцінок цін на СПГ, щоб задіяти обмеження.

Новий чеський компроміс нижчий від 275 євро/МВт-год, запропонованого Єврокомісією 22 листопада.

Деякі дипломати ЄС на умовах анонімності заявили, що позиції країн не змінилися. Вони передбачають, що може знадобитися ще одна зустріч 19 грудня після міністерських переговорів наступного вівторка.

Дипломати країн ЄС обговорять останній проект пропозиції в середу, щоб спробувати наблизитися до угоди, відзначає агенція.

Країни-члени, незадоволені пропозицією ЄС, також висунули свої власні пропозиції, пише Reuters. Нідерланди запропонували обмеження ціни лише на закупівлю газу за підтримки уряду, тоді як країни, включно з Бельгією та Польщею, пропонують коливати обмеження.

6 грудня ціна TTF становила близько 134 євро, знизившись з піку в 340 євро в серпні.

Що відомо

Читайте також

Наслідки масованої атаки РФ, в ООН заявили про понад 6700 загиблих цивільних українців. 286 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок