Закони без обґрунтування: експерт розповів про "коронавірусні" ініціативи депутатів

Закони без обґрунтування: експерт розповів про "коронавірусні" ініціативи депутатів

Ексклюзивно
Закони без обґрунтування: експерт розповів про "коронавірусні" ініціативи депутатів rada.gov.ua

У комітеті виборців стверджують, що половина із законопроєктів, які було зареєстровано з моменту введення карантину, не мали жодного фінансово-економічного обґрунтування. Цю ситуацію в ефірі Українського радіо прокоментував голова правління комітету виборців України Олексій Кошель.

За підрахунками комітету виборців України, з моменту введення карантину депутати Верховної Ради зареєстрували 55 законопроєктів, які були спрямовані на боротьбу з коронавірусною хворобою. Із них 21 законопроєкт передбачав економічну підтримку певних груп населення: підприємців, пенсіонерів, безробітних тощо.

"Центром розробки законопроєктів щодо підтримки окремих категорій громадян, посилення безпеки, надзвичайної ситуації мав би бути Кабінет міністрів. Над ними мали б працювати представники Управління з надзвичайних ситуацій, Служба головного санітарного лікаря, Міністерство охорони здоров’я, експерти. Було дуже дивно побачити, що парламент напродукував таку велику кількість законопроєктів. Мене вразила інформація, що один депутат від "Слуги народу" є співавтором семи проєктів, притому, що окремі з них він розробляв самостійно. Виникає запитання, чи консультувався він з фахівцями з Кабінету міністрів. Мені це нагадує, що кожен гріє руки як вміє. У цьому разі гріють руки на коронавірусі. Просто депутати заробляють звичайні політичні дивіденди, незважаючи на те, що в кожному другому законопроєкті зазначено, що видатків з державного бюджету він не потребує. Утім, там ідеться про досить великі суми," – розповів експерт.

За його словами, законопроєкт № 33061 пропонує у зв’язку з карантином запровадити одноразову грошову допомогу для непрацездатних осіб. При цьому зазначено, що проєкт не потребує додаткових витрат державного бюджету.

"Потрібно запитати народного депутата, який реєстрував цей законопроєкт, тому що тут ідеться про звичайний фінансовий популізм, коли політики заробляють бали на великій проблемі," – вважає Олексій Кошель.

Що відомо

  • 7 травня Верховна Рада ухвалила закон № 3380 щодо підвищення спроможності системи охорони здоров'я протидіяти поширенню коронавірусу.
  • Документ передбачає обов'язкове тестування усіх, хто звертається по допомогу з ознаками COVID-19 та осіб, які контактували з хворими.
  • Наприкінці квітня уряд погодив розподіл коштів, які підуть на підвищені виплати медикам, які лікують хворих на COVID-19.
  • 13 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до бюджету-2020, згідно з яким передбачається зменшення фінансування низки міністерств та відомств і збільшення видатків на медицину та соцзабезпечення.
  • Законопроєктом передбачені кошти на надання одноразової грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які загинули від гострої респіраторної хвороби COVID-19, що пов’язано з виконанням робіт з її ліквідації.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди