Крадіжка графіті Бенксі у Гостомелі. В поліції пояснили, як оберігатимуть решту робіт

Крадіжка графіті Бенксі у Гостомелі. В поліції пояснили, як оберігатимуть решту робіт

Крадіжка графіті Бенксі у Гостомелі. В поліції пояснили, як оберігатимуть решту робіт
. Фото: Андрій Нєбитов/Telegram

Після крадіжки 2 грудня графіті Бенксі в Гостомелі до збереження малюнків залучать добровольчі формування територіальної громади, муніципальну варту, а також представників місцевих органів правопорядку, розповів начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов в ефірі телемарафону.

Адже саме до їхньої компетенції належить охорона об'єктів культурної спадщини, пояснив Нєбитов.

За його словами, люди, які демонтували роботу Бенксі з будинку в Гостомелі, зараз перебувають у слідчому ізоляторі.

“За даним фактом порушена стаття 194 — це пошкодження майна. Але у перспективі, це є прецедент. Тому що майно не оцінене, немає поки власника і заяви від власника, тому кваліфікація, я впевнений, буде змінюватися", — сказав Нєбитов.

За його словами, до розслідування залучать мистецтвознавчу експертизу.

Що відомо

  • Поліцейські Київської області встановили особи організатора і спільників, які в Гостомелі зрізали зі стіни знамените графіті Бенксі — зображення жінки у протигазі, бігуді та з вогнегасником. Правоохоронці вивчають мотиви правопорушення. Картина зберігатиметься в поліції.
  • 2 грудня близько 11:30 на лінію "102" надійшло повідомлення, що невідомі зрізають картину всесвітньо відомого митця, яку він наніс на стіні розбитого військами РФ будинку в Гостомелі.
  • Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що є автором графіті у селищі Бородянка на Київщині. На руїнах однієї зі знищених росіянами багатоповерхівок він зобразив дівчинку, яка стоїть на руках.
  • Бенксі — псевдонім, справжнє ім'я і походження художника невідомі, навколо його біографії ведуться суперечки. Є версії, що це хтось із відомих британських музикантів (зокрема, Роберт дель Ная з Massive Attack), звичайний мешканець Брістоля або навіть група людей. Сам художник наполягає, що його діяльність як автора графіті несумісна з деанонімізацією. Анонімність не заважає Бенксі продавати свої роботи за мільйони доларів.

Читайте також

Вуличний художник зі світовим ім'ям: хто такий Бенксі

На початок