Постійні обстріли та інформаційна блокада: у прифронтових Сватовому та Кремінній чують наближення боїв

Постійні обстріли та інформаційна блокада: у прифронтових Сватовому та Кремінній чують наближення боїв

Постійні обстріли та інформаційна блокада: у прифронтових Сватовому та Кремінній чують наближення боїв
Наслідки обстрілу Сватового, листопада 2022. Фото: Telegram / Сватове 2022

У захопленому Росією Сватовому на Луганщині доступний мобільний зв'язок лише однієї компанії — "Лугаком", яка контролюється окупаційною владою незаконної ЛНР. Зв'язок нестабільний, також місцеві уникають відвертих розмов телефоном, побоюючись контролю і прослуховувань. Про це Суспільному розповів Сергій, який виїхав із окупованого Сватового на Вінничину, проте намагається підтримувати зв'язок із рідними, які відмовилися від евакуації.

"Додзвонитись можна із 10-15 разу. Але все ж хоч трішки вдається дізнатись. У Сватовому зараз люди дуже налякані. Мало хто розповідає навіть своїм рідним про ситуацію у місті. Бояться, що їх телефони прослуховують", — каже Сергій.

Від своїх співрозмовників у місті він дізнався, що останніми днями у Сватовому почастішали обстріли:

"Скоріше за все — по місцям скупчення орків: на околицях міста у напрямку села Мілуватка, були потрапляння у локомотивне депо, біля магазинів "Сундучок" та "Чарочка", — розповів Сергій з посиланням на інформацію від мешканців Сватового.

Вони свідчать, що окупаційна влада та військові погрожують місцевим, яких підрозрюють у партизанській роботі.

"Після прильотів часто вимикають світло. Військові сказали: якщо прильотів буде багато, відріжуть газопостачання. Так лякають людей, бо якщо не буде газу, вони залишаться і без тепла. Адже у кожного вдома газовий котел. До магазинів та й, взагалі, на вулицю люди намагаються виходити якомога рідше. Кажуть – у чергах стоять самі мобіки. Зараз вони складають основну частину жителів міста", – дізнався Сергій від мешканців Сватового.

Постійні обстріли та інформаційна блокада: у прифронтових Сватовому та Кремінній чують наближення фронту
Наслідки обстрілу Сватового, листопад 2022. Сватове. Фото: Telegram / Сватове 2022

Уривчастий зв'язок також із Кремінною, за 25-30 кілометрів на захід від Сєвєродонецька та Лисичанська. Вікторія, яка евакуювалася до Німеччини, майже втратила контакт із містом:

"Зв’язку останній місяць майже немає. Коли можна поспілкуватись, то мало що вдається почути, бо зв'язок нестабільний. Із того, що мені вдалось зрозуміти — те, що через обстріли майже ніде немає світла. У деяких районах є проблеми із газопостачанням".

Співрозмовники Вікторії розповідають, що бої точаться в кількох кілометрах від міста:

"Кажуть, що чути дуже гучно відльоти і — майже одразу — прильоти. Місцеві сидять у підвалах та погрібах".

Що відомо

  • На початку грудня на Луганщині деокуповані 13 населених пунктів
  • Кремінна була захоплена армією РФ 18 квітня. За даними Луганської ОВА, в окупації залишились 3,5 тисячі містян. До повномасштабного вторгнення у Кремінній було понад 18 тисяч мешканців
  • Сватове опинилося в окупації у березні 2022 року
На початок