"Погрожують вивезти дітей в інтернати на території Росії". Очільник Токмацької ВА про ситуацію в місті

"Погрожують вивезти дітей в інтернати на території Росії". Очільник Токмацької ВА про ситуацію в місті

"Погрожують вивезти дітей в інтернати на території Росії". Очільник Токмацької ВА про ситуацію в місті
Фото: Армія-інформ

Жителів Токмака на Запоріжжі окупанти залякують та не дозволяють між собою спілкуватися. Погрожують батькам, аби дітей віддавали до дитсадків та шкіл, примушують реєструвати бізнес за російськими стандартами і співпрацювати. Хто не погоджується, тих садять в підвал.

Про це розповів начальник Токмацької міської військової адміністрації Олександр Чуб.

Посадовець каже, попри залякування окупантів, на території продовжують працювати різноманітні заклади, зокрема і багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування:

“Це єдина лікарня на території півночі Пологівського району. Працює пологове відділення, хірургія, реанімація, навіть, відділення гемодіалізу. Це таке відділення, яке потребує специфічного обладнання і медикаментів, у нас до Нового року все є, бо ми завезли, коли була можливість, а що ж далі, а далі буде деокупація".

Читайте також

Відомо про щонайменше три місця в тимчасово окупованому Мелітополі, де катують людей — міський голова Федоров

Наразі у Токмаку, каже Олександр, всю торгівлю окупанти переводять на російські рублі, а також завищують ціни:

“Люди кошти зняти в банкоматах не можуть, бо жоден український банк в Токмаку не працює, але люди підходять до підприємців, і ті з карток перекидають, допомагають виживати. Магазини працюють, але там обмежений перелік товарів, і найгірше те, що ціни занадто високі. Люди скаржаться, що вижити практично неможливо через цінову політику росіян”.

Всі необхідні виплати, пенсії, зарплати та соцдопомога продовжують нараховуватися. За словами голови ВА, є можливість відслідковувати тих, хто переходить на бік окупанта. Таким людям припиняють виплачувати кошти. Нині у Токмаку працює три школи і два дитсадки, які за російською програмою відкрили окупанти:

“Щоб відкрити школи, окупанти ходили по домівках і примушували батьків здавати дітей до школи, погрожуючи тим, якщо діти не будуть вчитися, то їх вивезуть в інтернати на територію Росії. Багато батьків дзвонять і кажуть, що вони так роблять, але паралельно продовжують вчитися на українських платформах".

Читайте також

Втрати військових РФ у 6 населених пунктах, евакуація окупантів та перепис населення — Генштаб про Запорізький напрямок

Були у Токмаку і випадки з з викраденням дітей, розповідає Олександр Чуб:

“У нас був випадок, коли дітей завантажили в автобус і вивезли до Криму, але слава Богу, що їх повернули. Ніби вони там відпочивали у таборі якомусь і їх потім повернули. Є така звістка, що в селах на Токматчині батьків примушують писати заяви на добровільне відправлення дітей до РФ. Ми зараз все це перевіряємо”.

Наразі у Токмаку запущені дві котельні, які обслуговують багатоквартирні будинки. І окупанти ще пробують запустити газ місцевим жителям для побутових потреб. Завдяки тому, що у місті є власні скважини, проблем з водою немає:

"КП “Міськводоканал” працює, його змушують зареєструватися в Мелітополі. Можливо, вони і зареєструються, щоб давати людям воду. Електроенергія є, але вона часто зникає. Вони встановили свої тарифи, в рублях. Люди в основному за електроенергію не сплачують, але людей залякують і є випадки, коли дійсно сплачують”.

У Токмаку є місцевий Wi-Fi. У кого вдома він є, той може виходити на зв'язок і розповідати, що відбувається в тимчасово окупованому росіянами місті, додав посадовець.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок