Розмінування лісу та лікарі на броньовиках: Гайдай про ситуацію на Луганщині

Розмінування лісу та лікарі на броньовиках: Гайдай про ситуацію на Луганщині

Розмінування лісу та лікарі на броньовиках: Гайдай про ситуацію на Луганщині
. Фото: Луганська ОВА

У звільнених селах Луганської області гостра проблема із їжею і побутовою хімією, доступом до медицини, будматеріалами для ремонту пошкоджених будинків і дровами для опалення. Коли люди зможуть отримати дрова, розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За його словами, заготівля дров наразі неможлива, оскільки ліси навколо деокупованих селищ заміновані. Наступного тижня місцева влада визначить ділянку, яку піротехніки розмінують і зроблять безпечною для вирубки.

Для ремонту житла людям роздають "набори" для швидкого ремонту. Також мешканці громади самі гуртуються для відновлювальних робіт. Гайдай наводить приклад села Невського у Сватівському районі, де близько десяти людей скооперувалися і спільно лагодять дахи та забивають вікна в будинках. За даними Гайдая, також в село доправлені генератори та Starlink для зв'язку.

Пошкоджений внаслідок обстрілу армії РФ будинок у Невському
Пошкоджений внаслідок обстрілу будинок у Невському Фото: Луганська ОВА.

Щоби забезпечити людям медичну допомогу, місцева влада просить допомоги військових.

"Військові надають нам броньовані авто. З наступного тижня лікарі спробують дістатись до звільнених населених пунктів. Якщо вдасться, то люди зможуть поспілкуватись, пройти огляд у лікарів та отримати консультації", — розповів Гайдай.

Загалом в Луганській області звільнені вже 13 населених пунктів. "Метр за метром вдається звільняти територію. Але там всюди небезпечно, всюди обстріли. Сподіваюсь, коли наші захисники зможуть звільнити Сватове та Кремінну, у звільнених селах стане ліпше", — сказав Гайдай.

Що відомо

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок