РФ намагається використати бажання Заходу до переговорів, щоб домогтися превентивних поступок — ISW

РФ намагається використати бажання Заходу до переговорів, щоб домогтися превентивних поступок — ISW

РФ намагається використати бажання Заходу до переговорів, щоб домогтися превентивних поступок — ISW
Foto: AFP, ALEXANDER NEMENOV

Президент Росії Володимир Путін не зацікавлений у серйозних перемовинах з Україною, однак Росія намагається скористатися бажанням Заходу вести переговори, щоб отримати поступки. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

"Росія намагається отримати вигоду від бажання Заходу вести переговори, щоб створити динаміку, в якій західні офіційні особи будуть відчувати потребу зробити превентивні поступки, щоб заманити Росію за стіл переговорів", — йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що 2 грудня Володимир Путін провів телефонну розмову з Олафом Шольцом, в якій неправдиво заявив, що фінансова та військова допомога Заходу Україні створює ситуацію, коли український уряд категорично відкидає переговори між Москвою та Києвом і закликав Шольца переглянути підхід Німеччини до розвитку подій в Україні.

Своєю чергою канцлер Німеччини відповів, що будь-яке дипломатичне вирішення війни має передбачати виведення російських військ з території України.

Аналітики заявляють, що Росія намагається використати бажання Заходу щодо переговорів та створити динаміку, коли західні чиновники запропонують Росії превентивні поступки, щоб переконати її вступити в переговори, натомість не вимагаючи значних попередніх поступок з боку РФ.

Про такі плани можуть свідчити останні заяви глави МЗС РФ Сергія Лаврова та речника Путіна Дмитра Пєскова, які згадують про "гарантії безпеки"Росія перед початком вторгнення в Україну вимагала від НАТО "гарантій безпеки": ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати до лав Альянсу Україну і повернення Альянсу до конфігурації 1997 року, коли в НАТО було 17 країн., які РФ висунула ще до 24 лютого.

Лавров 1 грудня заявив, що РФ буде готова до переговорів із західними чиновниками, якщо Захід погодиться на їхні "гарантії безпеки". А Пєсков додав ще одну умову: визнання Заходом незаконної анексії українських територій.

"Заяви Путіна, Лаврова та Пєскова підкреслюють, якими можуть бути деякі з цих бажаних превентивних поступок: зменшення фінансової та військової допомоги Заходу Україні, визнання незаконної анексії Росією української території, і обмеження військових дій НАТО та Заходу в Європі", — зазначили в інституті.

За словами аналітиків, Кремль також зберіг свою розпливчастість щодо теми переговорів, ймовірно, щоб переконати західних офіційних осіб розпочати переговорний процес без чіткого визначення того, чи ведуться переговори про припинення вогню, мирний процес чи остаточну мирну угоду.

"Росія виграє від тимчасової угоди з Україною та західними країнами, яка створює паузу у військових діях, що дозволяє Росії зміцнити свої ЗС для майбутніх військових операцій у досягненні максималістичних цілей в Україні.Однак Путін не виявив особливого інтересу до такого припинення вогню, і Кремль продовжує висувати вимоги, які рівнозначні повній капітуляції Заходу, що свідчить про те, що Путін продовжує зосереджуватися на досягненні воєнної перемоги", — зазначили в інституті.

Читайте також

Війська РФ ведуть наступ на двох напрямках і обороняються на п'ятьох — Генштаб

ЄС встановив обмеження на російську нафту, РНБО заборонила "проросійські" релігійні організації. 283 день війни. Онлайн

На початок