Рада НБУ критикує НБУ за зміцнення гривні

Рада НБУ критикує НБУ за зміцнення гривні

Рада НБУ критикує НБУ за зміцнення гривні

Рада Національного банку України визнала неефективними дії правління НБУ щодо реалізації валютно-курсової політики і назвала її такою, що не відповідає сучасному розвитку України.

"Визнати діяльність Правління Національного банку України в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році неефективною та такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України", — написав голова ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook.

У зв'язку з цим Рада НБУ порекомендувала йому задіяти всі засоби та методи грошово-кредитної політики з метою пом’якшення монетарної політики; оновити стратегію управління золотовалютними резервами і графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу; підготувати й надати Раді сценарій розгортання ситуацій на валютному ринку України внаслідок можливого виходу власників-нерезидентів ОВДП з України та план дій НБУ щодо політики курсоутворення та валютного регулювання у разі його реалізації.

Крім того, Нацбанку радять розробити правило щодо згладжування впливу продажу і купівлі ними валюти на стан міжбанківського валютного ринку; здійснити оцінку ефектів від приєднання до мережі Clearstream та ситуації на міжнародних фінансових ринках у збільшенні попиту нерезидентів на ОВДП; здійснити і актуалізувати дослідження щодо впливу зміни обмінного курсу на споживчу інфляцію в Україні.

Також банку пропонують зробити оцінку обмінного і реального ефективного обмінного курсу (переоцінка/недооцінка) відносно розрахункового рівноважного рівня; проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції і нівелювати вплив корегування відкритої короткої валютної позиції у банківській системі через використання індексованих цінних паперів.

Як відомо:

  • Національний банк України зміцнив курс гривні на 6-8 грудня на 5,3 копійки до 23,8 UAN/USD. Національна валюта понад тиждень продовжує триматися вище психологічної позначки у 24 гривні за долар.
  • 2 грудня НБУ зміцнив курс гривні на 6 копійок до 27,97 за долар.
  • Тим часом НБУ вводить монети номіналом 5 і 10 гривень, які поступово замінять банкноти: 20 грудня 2019 року в обіг ввійдуть монети по 5 гривень, а в середині 2020-го з'являться монети по 10 гривень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди