Заявами про загрозу з боку НАТО Лукашенко намагається уникнути участі у війні — ISW

Заявами про загрозу з боку НАТО Лукашенко намагається уникнути участі у війні — ISW

Заявами про загрозу з боку НАТО Лукашенко намагається уникнути участі у війні — ISW
Фото: AP

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко говорить про загрозу з боку НАТО, аби уникнути участі у війні в Україні. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

В ISW зазначили, що Лукашенко звинуватив Україну і НАТО у зростанні кількості провокацій поблизу білорусько-українського кордону і заявив, що Україна намагається втягнути сили НАТО у війну.

Він також заявив, що білоруській владі вдалося утримати потенційного супротивника від застосування військової сили проти Білорусі, і що НАТО нарощує сили і посилює бойову підготовку в сусідніх країнах.

Водночас міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що прямої підготовки до війни не ведеться, і що Білорусь буде лише захищати свою територію.

"Лукашенко та Хренін, ймовірно, зосередили інформаційну операцію на імовірній агресії НАТО та провокаційних діях уздовж білоруського кордону, щоб мати підстави стверджувати, що війська РБ повинні залишатися в Білорусі для захисту від потенційної агресії НАТО, і таким чином створити інформаційні умови для протистояння російському тиску щодо участі Білорусі у війні в Україні", — зазначили в Інституті.

ISW і надалі продовжує оцінювати вступ Білорусі у війну Росії проти України як вкрай малоймовірний.

Читайте також

Рада унормувала відпустки військових, РНБО унеможливить роботу релігійних організацій РФ. 282 день війни. Онлайн

У Криму проводять підготовку до чергової хвилі мобілізації — Генштаб

На початок