У Сумах перевіряли доступність центральних вулиць міста

У Сумах перевіряли доступність центральних вулиць міста

У Сумах перевіряли доступність центральних вулиць міста
Суспільне Суми

У Сумах перевіряли доступність центральних вулиць. Робили це втретє за п’ять місяців 2020-го. Цього разу пройшлися центральними вулицями міста.

Разом із організаціями перевіряв доступність Олег Габ. Він пересувається на візку 30 років. Моніторингом чоловік займається вже вісім років. Олег каже, що за цей час практично нічого не змінилось.

"З тих локацій, які ми пройшли, як вони були недоступні, там п’ять років тому, так і вони і на теперішній час є недоступними", – каже голова ГО "Рука допомоги" Олег Габ.

Перевіряли відділення пошти, банки та магазини центральних вулиць. Окрім Олега, на доступність вулиці, заклади та установи промоніторив і Анатолій Саса. Чоловік має інвалідністю по зору.

"Місто Суми з приводу доступності для людей саме з нашої нозології взагалі – це дуже сумний стан на сьогодні. У 2017 році було обладнано чотири перехрестя зі звуковими сповіщувачами світлофори. Окремо деякі об’єкти вже починають облаштовувати інформаційними табличками тактильно контрастними, які повинні за стандартами бути. А більш взагалі нічого…", – каже голова ГО "Ініціативи Слобожанщини" Анатолій Саса.

Проводять такий моніторинг доступності Громадське об’єднання «Бюро правничих комунікацій», спільно з ГО "Рука допомоги" та ГО "Ініціативи Слобожанщини". Перевіряють кілька маршрутів, триває перевірка кілька днів.

"Ми перевіряємо, як власне вулиці, переходи, заїзди на ці вулиці, пандуси, а також аптеки, магазини, які сьогодні відкриті, і які є на території маршрутів. Після закінчення карантину ми будемо перевіряти вже заклади громадського харчування, інші установи і організації, які працюватимуть. Ми використовуємо методику рейтингу міст "ТОСТЕР" і висновки цього моніторингу також будуть передані до "Доступно.UA", рейтингу міст "ТОСТЕР", – каже комунікаційна менеджерка ГО "Бюро правничих комунікацій" Наталя Лебедь.

Результати цих та подібних перевірок увійдуть до додатка TosMap − мапу доступності українських міст для людей з інвалідністю.

Цього річ подібні моніторинги доступності міста у Сумах відбувалися двічі. У лютому перевіряли медичні заклади, де приймають пацієнтів лікарі первинної ланки, на початку карантину моніторили частину аптек та магазинів обласного центру.

Представники ж рейтингу доступності українських міст "Тостер" мали приїздити до Сум у квітні, та через карантин дати змістилися.

Що саме планують інспектувати – розповів нам координатор проєкту "Рейтинг доступності міст України" Костянтин Ічко:

"Перевіряємо ми два види локацій – внутрішні та зовнішні. Зовнішні – це тротуари, переходи, арки, заїзди, виїзди, тощо. Якщо інсайт – внутрішні локації, то це банки, аптеки, заклади харчування з вбиральнями. Первинно перевірили шість міст. Це в нас - Тернопіль, Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільський, Вінниця, Миколаїв, Херсон і плануємо в найближчі місяці додати до рейтингу ще Черкаси, Полтава, Суми і Чернігів", – каже він.

Авторка: Юлія Ніколаєва

На початок