Росіяни перебільшують свої успіхи в районі Бахмута — ISW

Росіяни перебільшують свої успіхи в районі Бахмута — ISW

Росіяни перебільшують свої успіхи в районі Бахмута — ISW
Російські військові. Фото: з сайту ГУР

29 листопада російські війська досягли незначних успіхів у районі Бахмута, але навряд чи російські війська просувались у тому темпі, який стверджували російські джерела. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Геолокаційні кадри показують, що російські війська досягли незначного прогресу на південний схід від Бахмута, але ISW все ще не може підтвердити більшість інших заявлених досягнень навколо Бахмута, досягнутих після 27 листопада”, — йдеться а аналітичному звіті.

За даними аналітиків, деякі російські військові блогери зробили необґрунтовані заяви про те, що російські війська прорвали українську лінію оборони на південь від Бахмута вздовж шосе T0513, щоб просунутися в напрямку Часового Яру. Це мало би призвести до перерізання однієї з двох основних українських наземних комунікацій до Бахмута.

Але, за оцінками ISW, такі заяви ймовірно є частиною російської інформаційної операції та передчасні.

“ISW продовжує оцінювати, що деградація російських сил навколо Бахмута навряд чи швидко поставить Бахмут під загрозу неминучого оточення”, — йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки ISW:

  • Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що російські війська, ймовірно, припинили розгортання батальйонних тактичних груп (БТГ) за останні три місяці, підтверджуючи попередні оцінки ISW.
  • Російські війська продовжували оборону від українських контрнаступальних операцій в районі Сватового, а українські війська продовжували контрнаступальні операції в районі Сватового та Кремінної.
  • Російські війська продовжували обмежені наземні атаки на захід від Кремінної, щоб повернути втрачені позиції.
  • Російські війська здійснили наземні удари поблизу Сіверська та Авдіївки, а також на заході Донецької області.
  • Російські війська продовжували зміцнювати оборонні позиції на сході Херсонської області, оскільки українські війська продовжували завдавати ударів по зосередженню російських військ на півдні України.
  • Російські сили продовжують мати справу із застарілою технікою та нестачею внутрішнього персоналу на тлі офіційних дій, які свідчать про ймовірну другу хвилю мобілізації.
  • Незалежне розслідування встановило, що Росія могла переправити тисячі українських в’язнів із колоній окупованої України до Росії після відходу із західного берега Херсонської області.
Росіяни перебільшують свої успіхи в районі Бахмута — ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

НАТО та G7 заявили про підтримку Києва, Starlink ввозитимуть до України без мит. 280 день війни. Онлайн

На початок