"Укроборонпром" розробив "олівець для розмінування"

"Укроборонпром" розробив "олівець для розмінування"

"Укроборонпром" розробив "олівець для розмінування"
Фото: з телеграм-каналу "Укроборонпрому"

Державний концерн “Укроборонпром”розробив “олівець для розмінування” — пристрій для безпечного розмінування територій, який візуально схожий на олівець. Про це повідомляє пресслужба державного концерну.

“Фахівці одного з підприємств “Укроборонпрому” створили дослідний зразок виробу для пропалювання металу (ВПМ) SF-1, зовнішньо схожий на олівець. Завдяки його екзотермічній порошковій суміші він ефективно пропалює металеві оболонки вибухонебезпечних предметів, приміром, боєприпасів. Це спричиняє вигорання вибухової речовини”, — йдеться в повідомленні.

Такий олівець можна застосовувати під час розмінування територій, зазначили у концерні.

Розробники вже працюють над технологією дистанційного використання ВПМ SF-1 за допомогою безпілотних літальних апаратів. Це підвищить якість розмінування та збереже життя людей.

“Важливо, що пристрій безпечний у використанні”, — наголошують у концерні. За даними “Укроборонпрому”, підприємство-розробник олівця є оператором протимінної діяльності в Україні. Воно отримало сертифікат, який дає право здійснювати розмінування та інші операції з вибухонебезпечними предметами на території України.

“Також підприємство “Укроборонпрому” має власний Центр гуманітарного розмінування, в якому працюють фахівці високого класу. З 2010 року Центр акредитований в ООН як постачальник послуг з протимінної діяльності та є партнером UNMAS, відповідної служби Організації Об’єднаних Націй”, — зазначається у повідомленні.

Що відомо

  • Від початку російської агресії у лютому Росія атакувала підприємства "Укроборонпрому" понад 120 разів, через ще загинули щонайменше п’ятеро працівників. Про це під час брифінгу в медіацентрі "Укрінформ" заявив менеджер проєктів Державного концерну "Укроборонпром" Мартін Брест.

Читайте також

Українська аерокомпанія представила новий безпілотник "ШАРК". Фото

"Дальність — 1000 км, вага бойової частини — 75 кг" — "Укроборонпром" завершив розробку нової зброї

В Україні від початку війни з'явилося понад 70 новітніх розробок БПЛА — "Укроборонпром"

В Укроборонпромі пояснили, чому Україна не виготовляє власні системи ППО

На початок