Словенці підтримали законопроєкт щодо деполітизації громадського телебачення

Словенці підтримали законопроєкт щодо деполітизації громадського телебачення

ЗМІ
Словенці підтримали законопроєкт щодо деполітизації громадського телебачення
. Фото: Укрінформ

Громадяни Словенії на референдумі, що відбувся в неділю, 27 листопада, підтримали проєкт закону, який передбачає зменшення політичного впливу та відновлення редакційної незалежності громадського телебачення країни.

Про це повідомляє Barron's.

Як зазначається, засоби масової інформації та громадські організації неодноразово називали упередженою роботу RTV Slovenija — головної громадської телекомпанії країни, де працює понад 2000 людей. Чинне керівництво компанії було призначено колишнім консервативним урядом Словенії.

При цьому чинна лівоцентристська коаліція, яка перемогла на виборах у Словенії у квітні, незабаром після приходу до влади ухвалила законопроект про реформування RTV. Він покладає на інститути та групи громадянського суспільства нагляд за радіостанцією та забороняє уряду та парламенту призначати нових керівників після кожних виборів.

"Демократична партія Словенії (СДП) колишнього прем'єр-міністра Янеза Янши вимагала проведення референдуму в останній відчайдушній спробі зірвати ухвалення законопроєкту після збору 40 000 підписів, необхідних відповідно до законодавства Словенії для проведення голосування", — йдеться у повідомленні.

При цьому за даними, опублікованими виборчою комісією країни, понад 62 відсотки виборців підтримали законопроєкт, що відкрило йому шлях до набрання чинності. Близько 38% проголосували проти.

За два роки свого перебування на посаді з 2020 по 2022 рік Янша часто критикував критичні повідомлення у ЗМІ, а також піддавав журналістів особистим нападкам, зауважує видання.

Читайте також

Дефіцит електрики, ризик повторних обстрілів енергоінфраструктури. 278 день війни. Онлайн

На початок