В офісі організації "Полк Перемоги" в Запоріжжі відбувся обшук

В офісі організації "Полк Перемоги" в Запоріжжі відбувся обшук

В офісі організації "Полк Перемоги" в Запоріжжі відбувся обшук

Поліція провела обшуки в офісі організації "Полк перемоги" на вулиці Сталеварів у Запоріжжі і вилучила газети і прапори з комуністичною символікою.

На голову організації Андрія Іванова відкрито справу за статтею 436-1 КК України: "Виготовлення, розповсюдження комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів" (карається позбавленням волі до 5 років). Про це повідомляють запорізькі пабліки Запоріжжя NOW та Запорожье Новостное.

Коментує старша інспекторка відділу комунікацї ГУ НП в Запорізькій обл. Олена Лебединська:

"6 травня до Дніпровського відділу поліції від СБУ в Запорізької області надійшло повідомлення, про протиправну діяльність мешканця Запоріжжя 74 року народження, який в Фейсбуці закликає до поширення комуністичної символіки і пропаганди. Відкрито провадження за ч1. Статті 436 ККУ – «виготовлення та пропаганда нацистської і комуністичної символіки», слідчі на підставі ухвали слідчого судді Дніпровського суду під процесуальним наглядом прокуратури із залученням співробітників СБУ в ніч на 9 травня провели санкціоновані обшуки. Вилучили 1200 екземплярів газети "Полк Победы", 450 захисних масок червоного кольору із зображеннями серпа і молота, 70 червоних прапорів з написами "Полк Победы", 90 стрічок червоних з символікою, з 20 георгіївських стрічок, 20 кепок зі серпами і молотами, 177 пакетів і кульки із зірками, флешки, 13 системних блоків, понад 250печаток різних підприємств, чорнові записи. Також вилучили вітальні звернення з Москви, близько 100 грамот і наказів різним особам з нагоди 9 травня. Наразі встановлюються все коло осіб, тривають слідчі дії, всі будуть притягнуті до відповідальності".

В офісі організації "Полк Перемоги" відбувся обшук

Раніше на фейсбук-сторінці організації "Полк Перемоги" було анонсовано автопробіг на честь Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У дописі зазначається, що така акція впроваджується як альтернатива ході, яку неможливо провести в умовах карантину. На особистій сторінці Андрій Іванов пише, що до акції планують долучитися учасники з кількох міст: Київа, Дніпра, Запоріжжя, Херсону, Мелитополя, Краматорска,та Слав'янска.

В офісі організації "Полк Перемоги" відбувся обшук

У іншому дописі, Андрій Іванов закликає влаштувати салют на честь 9 травня, придбавши його до цього власним коштом. Між тим у Запороіжжі діє рішення виконкому Запорізької міської ради № 277 від 08.08.2014, яке забороняє використання піротехнічних засобів до завершення антитерористичної операції. Чи означає це, що з початком ООС заборона формально перестала діяти Суспільне уточнюватиме у юристів. Втім, як пояснює МВС навіть діюча заборона не несе для порушників жодних наслідків, оскільки відповідні зміни до Кримінального, Кримінально-процесуального та Кодексу про адмінпорушення щодо відповідальності за запуск салютів не вносилися.

На Запоріжжі затримали чоловіка, який агітував за "ЗНР" та готував провокації до 9 травня

Нагадаємо, що Андрій Іванов, запорізький політик та громадський діяч, депутат міської ради кількох скликань, перший заступник міського голови Запоріжжя (2010-2012 рр.), очолював міський осередок "Партії Регіонів" (2003-2012 рр.). У 2017 році зареєстрував громадську організацію "Полк Перемоги", основною діяльністю якої є проведення акцій до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які часто порівнюють з російською акцією "Безсмертний Полк". У 2017 році в офісі організації "Полк Перемоги" також відбувався обшук організований СБУ. Офіси організації "Полк Перемоги" піддавалися превентивним обшукам і у 2018 році, а голів осередків викликали на бесіди до правоохоронних органів.

В офісі організації "Полк Перемоги" відбувся обшук
Андрій Іванов в етері російського телеканалу "Росія-1".

Також Андрій Іванов активно чинить опір декомунізації. Він виступив позивачем у справі про повернення вулиці названої на честь Героя України Сергія Синенка колишньої назви - Кремлівська. Втім, суд визнав перейменування вулиці законним.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ:

На початок