Грета Тунберг та її однодумці подали судовий позов проти шведської держави

Грета Тунберг та її однодумці подали судовий позов проти шведської держави

Грета Тунберг та її однодумці подали судовий позов проти шведської держави
Фото: з Твіттер Грети Тунберг

Екоактивістка Грета Тунберг та її однодумці з молодіжного руху Aurora у п'ятницю, 25 листопада, подали судовий позов проти шведської держави. Про це пише DW. Позивачі вважають, що шведська держава порушує їхні громадянські права, недостатньо захищаючи клімат.

Держава не виконує закріплену в Конституції вимогу сприяти сталому розвитку, що веде до створення сприятливого довкілля для нинішнього та майбутніх поколінь, наголошують позивачі.

Перш ніж передати свою скаргу до окружного суду, понад 600 екоактивістів, найстаршому з яких – 26 років, пройшли ходою Стокгольмом. Тунберг несла в руках картонний плакат із написом: "Тепер ми подаємо до суду на державу". У Twitter вона зазначила, що з державою судитимуться 636 молодих людей.

Рух Aurora готував позов до Швеції протягом двох років. За словами його учасників, новий правоцентристський уряд країни нехтує питаннями захисту клімату.

"Швеція ніколи не ставилася до кліматичної кризи як до кризи. Швеція не виконує зобов'язання, за які несе відповідальність, і порушує закон”, — заявив представник Aurora Антон Фолі, який підготував документ на 87-сторінок.

Наприкінці жовтня Шведський інститут метеорології та гідрології оприлюднив дані, згідно з якими з кінця XIX століття середня температура в королівстві підвищилася на два градуси за Цельсієм.

Що відомо

  • Грета Тунберг 28 вересня висміяла зусилля світових лідерів, в тому числі прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, щодо запобігання змінам клімату.
  • Шведська екоактивістка Грета Тунберг заявила, що не планує займатися політикою, оскільки це надто "токсично".

Читайте також

"Екоактивісти – не просто злі діти": Грета Тунберг заспівала пісню на благодійному концерті у Швеції

На початок