Росія схвалила розширення заборони на "гей-пропаганду"

Росія схвалила розширення заборони на "гей-пропаганду"

Росія схвалила розширення заборони на "гей-пропаганду"
Державна дума Росії. Фото: АР

Державна дума Росії одноголосно проголосувала за посилення заборони на так звану "гей-пропаганду", яка передбачає покарання за "пропаганду гомосексуалізму" у публічному просторі.

Про це повідомляє BBC.

Як зазначає видання закон отримав назву "Відповідь Блінкену" після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен розкритикував його як "удар по свободі слова".

"Пропоноване розширення російської заборони на інформацію з питань ЛГБТКІ+ стане ще одним серйозним ударом по свободі вираження думок та прав ЛГБТКІ+ у Росії. Ми закликаємо російських законодавців відкликати законопроєкт та поважати права людини та гідність усіх", — зазначив він у своєму Twitter.

Відповідно до останньої версії закону, будь-яка "пропаганда гомосексуалізму", у тому числі в книгах, фільмах та в інтернеті, є незаконною та тягне за собою суворі покарання.

"Реклама, книги та фільми з позитивним зображенням ЛГБТ будуть заборонені, що викликає занепокоєння видавців, які попередили, що це може вплинути на класику російської літератури", — пише видання.

Окрім того, будь-які обговорення в інтернеті на теми ЛГБТ можуть бути заблоковані, також забороні можуть піддати продаж товарів із гаслами або символікою ЛГБТ.

Будь-кому, хто порушить закон, загрожує штраф до 400 000 рублів (близько 6600 доларів). При цьому компанії можуть бути змушені заплатити до 5 мільйонів рублів (82 100 доларів). Окрім того, іноземці та особи без громадянства ризикують бути кинутими до в'язниці або висланими з Росії, якщо вони не підкоряться.

Як заявляють правозахисники та ЛГБТ-групи, розширення закону означає, що будь-яка дія чи публічна згадка ЛГБТ-спільноти стане кримінальним злочином.

Початкова версія закону про "гей-пропаганду" була ухвалена у 2013 році. Закон забороняв "пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин" серед дітей.

Новий законопроєкт ще має пройти через верхню палату парламенту РФ (Раду Федерації) та бути підписаним президентом Володимиром Путіним, але здебільшого це розглядається як адміністративний крок.

Читайте також

У Колорадо п'ятеро людей загинули внаслідок атаки на ЛГБТ-клуб — Байден виступив за заборону вільного продажу зброї

"Засмучені рішенням ФІФА". Європейські збірні відмовилися від капітанських пов'язок на підтримку ЛГБТ-спільноти

На початок