Зарядити телефон та випити чаю: як в Одесі працюють "Пункти незламності"

Зарядити телефон та випити чаю: як в Одесі працюють "Пункти незламності"

Ексклюзивно

Близько півтори тисячі людей може прийняти "Пункт незламності" в Одесі, що розташований в ліцеї "Європейський". За перший день підзарядити телефон та випити чаю туди прийшли майже 90 містян. Окрім цього, в пункті є кімнати для дітей та сухпаї. Як працює прихисток від блекауту дізнавалось Суспільне.

Перші відвідувачі прийшли до ліцею 23 листопада після 17:00, коли цілі області, зокрема й Одеська, поринули в пітьму після масованого ракетного обстрілу армією РФ українських об'єктів енергосистеми. Загалом цього дня пункт прийняв близько 90 людей.

Наступного дня потік жителів міста збільшився: люди приходили зі своїми подовжувачами, аби підзарядити гаджети і попрацювати

"Мені треба підзарядитись, бо я працюю віддалено, а зараз немає світла, тому треба всі свої пристрої підзарядити, щоб працювати. Я працюю в IT-сфері, і все що мені потрібно — це струм і інтернет", — розповів відвідувач пункту Борис Горох.

Пункти
Борис Горох заряджає гаджети в "Пункті незламності", розташованому в ліцеї "Європейський", Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

В "Пункті незламності" є дитячі кімнати – батьки можуть погратись з малечею і позайматись з ними. Приміщення обладнані ліжечками та іншим приладдям.

"У нас взагалі немає води, ні світла, ні опалення. Тут набираємо в термос водичку, щоб вистачило до ранку і все. Ми взагалі з Херсона, там ще "краща" ситуація", — поділилась переселенка Ольга Татарина.

Ліцей може прийняти до півтори тисячі відвідувачів. Тут можна попити гарячі напої, є запас сухпаїв, розповіла директорка закладу Юлія Бардук:

"Пункт буде працювати цілодобово, але це буде тоді, коли температура мінус на вулиці і будуть працювати ще й пункти обігріву. А поки що ми працювали до 22:30".

Список адрес "Пунктів незламності" в Одеській області тут.

Пункти
Директорка ліцею "Європейський, в якому розміщений "Пункт незламності", Юлія Бардук, Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Пункти
Хлопчик грається в дитячій кімнаті, Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Пункти
Чоловік працює за ноутбуком в "Пункті незламності", розташованому в ліцеї "Європейський", Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Пункти
Дві жінки спілкуються, ліцей "Європейський", Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Пункти
Жінка наливає окріп, "Пункт незламності" в ліцеї "Європейський", Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Пункти
Дівчата граються в дитячій кімнаті, ліцей "Європейський", Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Пункти
Жінки з собакою, ліцей "Європейський", Одеса, 24 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Читайте також

  • В Одеській області розгортають "Пункти незламності", де можна буде зарядити гаджети та зігрітися: як знайти
  • Тепла підлога та місце для кондиціонера: інженери з Одещини створили модульний будинок для переселенців та військових
  • Як в умовах блекауту працюють відділення Укрпошти в Одеській області

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок