Що в "коробці": як у школах на Черкащині користуються навчальними боксами

Що в "коробці": як у школах на Черкащині користуються навчальними боксами

Що в "коробці": як у школах на Черкащині користуються навчальними боксами
Суспільне: Черкаси / Вікторія Будавіцька

Персональні дошки для малювання, крейда, олівці, лінійки, таблиці, абетки та надувні глобуси – загалом майже сто кілограмів шкільного приладдя у двох металевих кейсах отримали учні Нехайківської школи на Драбівщині.

Такі набори під назвою "Школа в коробці" роздали малокомплектним школам Черкащини від міжнародних партнерів. Кожен бокс важить майже 48 кілограмів, його вміст розрахований на 40 учнів.

Суспільне відвідало урок математики у зведеному класі Нехайківської школи. Для восьми учнів – трьох третьокласників та п’ятьох четвертокласників його провели в укритті — через повітряну тривогу. Тут начиння металевого боксу стало в пригоді.

"У кожного з вас є набір інструментів, можете їх використовувати під час виконання завдання: намалюйте прямокутник і квадрат", — пояснила учительки змішаного 3-4 класу Раїса Клочко.

За її словами, весь отриманий матеріал зі "Школи в коробці" зможе використовувати як на уроках, так і на позакласних заняттях.

"У боксі «Школа у коробці» є довідник для вчителя в якому описані вправи і завдання, якими ми можемо користуватися. Кожній дитині роздаємо пакетик зі шкільним приладдям, яке можна використовувати і на уроках і під час повітряної тривоги в укритті".

48 кілограмів на 40 учнів — як застосовують отриману допомогу в школах Черкащини
Суспільне: Черкаси / Вікторія Будавіцька

Малювати кольоровою крейдою на персональній дошці — таке заняття, найбільше подобається третьокласниці Анні Журавльовій.

"Я люблю дуже малювати крейдою, якби можна було багато часу малювати, я б усю дощечку розмалювала".

Що в "коробці" — в школах на Черкащині застосовують отримані набори
Суспільне: Черкаси / Вікторія Будавіцька

За сусідніми партами четвертокласників знайомлять із глобусом.

"Це глобус незвичайний, чому? По-перше, він надувний. А всі назви на ньому написані англійською мовою, а ми її вивчаємо. Знайдімо й покажемо Україну?", — продовжує урок вчителька.

Сергій Кудрявцев — учень четвертого класу, йому займатися з приладдям сподобалося:

"Тепер буде набагато цікавіше навчатися в укритті під час тривоги, в нас є нове шкільне приладдя, навіть глобус надувний".

Що в "коробці" — в школах на Черкащині застосовують отримані набори
Суспільне: Черкаси / Вікторія Будавіцька

У цій малокомплектній школі села Нехайки навчається 69 учнів, розповіла директорка закладу Надія Кузьменко. Всі вони перебувають на очній формі та приїжджають щодня на шкільному автобусі із п’яти навколишніх сіл.

"І мені і моїм колегам було дивно, як це можна навчальне обладнання зібрати в одну коробку. Нам дісталося дві такі коробки. Коли ми діткам показали кейси — для них це був сюрприз".

Дотепер подібної допомоги від міжнародних компаній школа не отримувала, пояснила директорка. Це приладдя тут планують застосувати в кожному класі.

"Уроки із застосуванням цього матеріалу будуть більш ефективні, вдалі, цікаві, і до речі, ці матеріали можна застосовувати не тільки під час уроку, а й під час дозвілля. Це дуже зручно для вчителя й для здобувачів освіти", — розповіла Надія Кузьменко.

Нехайківська школа — одна з 392 малокомплектних закладів освіти, куди передали бокси. Це школи, де навчається до ста учнів.

Що відомо

  • У малокомплектні школи Черкащини 18 листопада віддали металеві бокси для навчання. Їх отримали директори цих закладів.
  • Кожен такий бокс важить майже 48 кілограмів, його вміст розрахований на 40 учнів.
  • Таку допомогу надав UNICEF.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок