Ексміністра освіти Табачника підозрюють у держзраді. За даними слідства, він зводив колаборантів з РФ

Ексміністра освіти Табачника підозрюють у держзраді. За даними слідства, він зводив колаборантів з РФ

Ексміністра освіти Табачника підозрюють у держзраді. За даними слідства, він зводив колаборантів з РФ
В.о. міністра освіти та науки України Дмитро Табачник на засіданні уряду 5 лютого 2014 р. Фото: УНІАНФото: УНІАН

Служба безпеки України 22 листопада повідомила колишньому міністру освіти Дмитру Табачнику підозру в державній зраді в умовах воєнного стану. Про це йдеться у тексті підозри.

За даними слідства, Табачник організовував та координував діяльність керівників окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я, освіти та підготовки до проведення референдумів.

У тексті підозри зазначається, 1 травня він за допомогою месенджера Telegram сконтактував колаборантів окупованих територій у Херсонській та Запорізькій областях Володимира Сальдо і Євгена Балицького із заступником міністра охорони здоров’я РФ Андрєєм Плутиницьким "для організації процесів у сфері охорони у захоплених населених пунктах". При цьому діяв як представник вищих органів влади РФ.

У червні Табачник листувався із Сальдо для організації його зустрічі із "главою МНС АР Крим" для розв'язання питання про створення (відновлення) служби з надзвичайних ситуацій, підписання договору про співпрацю з Управлінням внутрішніх справ у Херсонській області і створення служби "112".

25 та 26 липня Табачник отримав від Сальдо і Балицького інформацію про кількість об’єктів інфраструктури, навчальних закладів, медичних установ, виборчих дільниць. На підставі цієї інформації Табачник подав на ім’я заступника голови уряду РФ доповідну записку про необхідність озброєної охорони для цих об’єктів.

16 серпня Табачник у месенджері Telegram написав абоненту "Олегу Владимировичу Козлову", який вважається співробітником 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ РФ. Табачник повідомив про некомпетентність "керівника Запорізької ВЦА" Балицького у створенні мережі аптек на окупованій території, ціноутворенні на фармацевтичну продукцію, а також неналежного зберігання вакцин та інсулінів.

Слідчий УСБУ у Вінницькій області оголосив Табачнику про підозру у державній зраді, за що йому загрожує довічне ув'язнення. Табачник був міністром освіти і науки України за часів президента Віктора Януковича, проте у 2014 році покинув Україну.

Війна. Усі новини
На початок