Україні треба звільнити та відновити близько 2 тисяч сіл і міст — Зеленський

Україні треба звільнити та відновити близько 2 тисяч сіл і міст — Зеленський

Україні треба звільнити та відновити близько 2 тисяч сіл і міст — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Україні треба звільнити та відновити близько 2 тисяч сіл і міст, захоплених Росією.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час звернення до 104-го Конгресу мерів і голів муніципалітетів Франції.

"Загалом міст і сіл, які нам належить звільнити й відновити, ще близько 2 тисяч. Мінімум десятки з них зруйновані ударами російської армії повністю, як Маріуполь чи Волноваха", — наголосив президент.

Він зазначив, що загарбникам тимчасово вдалося захопити частину території десяти українських областей: "Що таке десять областей України? Це понад 11 тисяч населених пунктів. З цих 11 тисяч, лише уявіть, загальна кількість міст і сіл України, які потрапили під окупацію, – більш як 3700".

Зеленський додав, що зараз в усіх цих населених пунктах відбувається одне – "повна відсутність будь-яких можливостей нормально й вільно жити".

"Наслідки окупації всюди дуже схожі. Все, що російські солдати встигли замінувати, вони замінували. Все, що окупанти встигли пограбувати, вони пограбували. Загалом по Україні сотні тисяч будинків зруйновані чи пошкоджені обстрілами. Окупанти залишають по собі повністю зруйновану інфраструктуру", — сказав він.

За словами Зеленського, наразі вдалося звільнити вже понад 1800 населених пунктів.

Що відомо

На Херсонщині Сили оборони звільнили понад 60 населених пунктів, повідомив Президент України Володимир Зеленський. На звільнених територіях і в Херсоні, правоохоронці розпочали стабілізаційні заходи.

Читайте також

"Жителі потроху повертаються до вільного життя". Як триває відновлення деокупованих громад на Миколаївщині

Імітація здачі у полон і відкриття вогню. Прокуратура розпочала розслідування за фактом віроломства

На початок