Вступна кампанія-2023: чи проводитимуть ЗНО у 2023 році

Вступна кампанія-2023: чи проводитимуть ЗНО у 2023 році

Вступна кампанія-2023: чи проводитимуть ЗНО у 2023 році
Ілюстративне фото: УНІАН

Як повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі у 2023 році.

Як альтернативу ЗНО, у міністерстві розглядають проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ).

"ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном", — зазначив міністр.

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки. Обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

  1. української мови;
  2. математики;
  3. історії України;
  4. іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови. В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати:

  • НМТ 2023 року;
  • НМТ 2022 року;
  • ЗНО 2020-2021 років.

Читайте також

На Київщині профтехосвіту здобуватимуть понад 3 тис. вступників. Які професії популярні

Студенти львівського університету імені Франка виготовляють окопні свічки для ЗСУ

Тернопільський студент продає власні картини, щоб допомогти ЗСУ

На початок