Президентка Молдови закликала готуватись до тяжкої зими

Президентка Молдови закликала готуватись до тяжкої зими

Президентка Молдови закликала готуватись до тяжкої зими
Президентка Молдови Майя Санду. Фото: Офіс президента

Прийдешня зима у Молдові та решті країн Європи буде вкрай складною, при цьому інфляція у республіці сягне 35-відсоткового рівня вперше із 1990 року.

Про це 21 листопада під час засідання Платформи підтримки Молдови у Парижі заявила президентка країни Мая Санду, повідомляє NewsMaker.

Зокрема, Санду зазначила, що попри кризи, обумовленої вторгненням Росії в Україну, уряд Молдови за сприяння закордонних партнерів зберіг мир, стабільність, а також євроінтеграційний курс.

"Ми створили запаси газу, скоротили споживання електроенергії й газу та підтримуємо розвиток альтернативних джерел енергії", — зауважила вона.

Водночас президентка Молдови підкреслила, що попри зусилля ситуація у країні залишається критичною.

"Нам вдалося не збитися зі шляху у цих складних обставинах, але шлях попереду залишається дуже небезпечним. Для України. Для Європи. І для Молдови. Ми зіткнулися з енергетичною кризою, скороченням економіки та високою інфляцією — 35%, чого не було у Молдові з 1999 року. Все це вдарило по населенню та бізнесу, а прогнозований ВВП буде на 8% нижчим за довоєнні прогнози. Ми готуємось до суворої зими", — сказала вона.

Також президентка нагадала про безпосередню загрозу війни, яка триває в Україні.

"Минулого місяця російські ракети перетнули повітряний простір Молдови, їхні уламки впали на нашу землю. Ми зіткнулися з гібридною війною проти Молдови, проти реформ та європейської інтеграції", — наголосила Санду.

Водночас вона зауважила, що Молдова продовжує реалізацію намічених реформ та рекомендацій Єврокомісії для вступу до ЄС. Окрім того, Саенду закликала ЄС продовжити підтримку України.

"Україна захищає Молдову та всю Європу. Міжнародна спільнота має зробити все, щоби підтримати Україну. Ми повинні переконатися, що українці зможуть протистояти варварським нападам та руйнуванням, і у них буде шанс у боротьбі з безжальним та невблаганним ворогом", — підкреслила вона.

Що відомо

  • Три російські крилаті ракети, випущені вранці 10 жовтня по Україні, порушили повітряний простір Молдови. 31 жовтня вранці російська ракета, збита українською ППО під час ранкової атаки, впала у північній частині населеного пункту Наславча в Республіці Молдова.
  • На тлі обстрілів Міністерство закордонних справ та європейської інтеграції Молодови ухвалило рішення оголосити представника посольства Російської Федерації в Кишиневі персоною нон грата.
  • 22 жовтня у Молдові оголосили режим надзвичайного стану через дефіцит газу. Прем'єр-міністр Молдови Наталя Гаврилица звернулася до голови українського уряду Дениса Шмигаля з проханням про допомогу у зв'язку із нестачею газу.
  • 27 жовтня Єврокомісія виділила Молдові допомогу у 60 мільйонів євро на подолання газової кризи.

Читайте також

"Зима не буде легкою, але вистоїмо". Зеленський зібрав Ставку

На початок