Росія намагається взяти під контроль власний інформаційний простір — ISW

Росія намагається взяти під контроль власний інформаційний простір — ISW

Росія намагається взяти під контроль власний інформаційний простір — ISW
Державна дума Росії. Фото: АР

Керівництво російського режиму готує низку кроків, які мають посилити контроль Кремля над інформаційним простором Росії.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Російський уряд продовжує посилювати свій контроль над російським інформаційним простором у той час, як російський блогер зазначив, що зусилля Росії щодо формування інформаційного простору "виглядають як кошеня проти носорога" порівняно з іноземними "мозковими центрами", некомерційними організаціями та "незалежними ЗМІ", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають в інституті, зокрема російське видання новин "Коммерсантъ" повідомило 21 листопада, що Державна дума РФ може розглянути до кінця 2022 року законопроєкт про регулювання алгоритмів онлайн-"рекомендацій", який в кінцевому підсумку дозволить уряду відключати певні алгоритми. Він включатиме регулювання соціальних мереж, онлайн-кінотеатрів, пошукових систем та інтернет-магазинів.

Видання зауважило, що цей законопроєкт вимагатиме від власників усіх сайтів і платформ забезпечити здатність уряду повністю або частково заблокувати участь конкретних користувачів, і що ці положення з'явилися до початку війни в жовтні 2021 року спеціально для західних ЗМІ, таких як Facebook, Instagram і YouTube через ризик "соціального конфлікту".

"Дума, ймовірно, розглядає цей законопроєкт у спробі усунути постійну перешкоду у здатності Кремля представляти та захищати війну перед внутрішньою аудиторією, а також створити прямі засоби протидії як внутрішнім, так і зовнішнім джерелам інакодумства в Інтернеті", — вважає ISW.

При цьому Федеральна служба безпеки Росії додатково зробила кроки з кодифікації контролю над інформаційним простором і підписала постанову від 4 листопада, яка затверджує перелік військових та військово-технічних заходів, які у разі їхнього надходження з іноземних джерел можуть бути використані проти безпеки Російської Федерації.

"По суті, указ кодифікує види інформації, що стосується російських військових операцій, які ФСБ розглядає як загрозу безпеці Росії, технічно не віднесені до державної таємниці, і включає широкий перелік положень щодо інформаційного висвітлення війни, таких як "відомості про оцінку та прогнози розвитку військово-політичної, стратегічної (оперативної) обстановки, та "відомості про дотримання законності та морально-психологічний клімат" російських військ", — зазначається в дописі.

Аналітики зауважують, що цей указ являє собою спробу розширити зусилля з боку ФСБ щодо заборони широкого спектра інформації про російські Збройні сили, що може призвести до більш жорсткого контролю за дискурсом серед російських блогерів та інших подібних джерел, які часто обговорюють і критикують тактичні, оперативні та стратегічні аспекти війни в Україні.

"І запропонований Думою законопроєкт, і постанова ФСБ вказують на те, що російський уряд щосили намагається взяти під контроль інформаційний простір, оскільки він все більше захльостується критикою в адресу російських збройних сил як усередині країни, так і за її межами", — підсумовує ISW.

Читайте також

МАГАТЕ заявила про пошкодження на ЗАЕС, херсонців закликають евакуюватися на зиму. 272 день війни. Онлайн

На початок