Британія надала Україні модернізовані ракети Brimstone 2 — The Telegraph

Британія надала Україні модернізовані ракети Brimstone 2 — The Telegraph

Британія надала Україні модернізовані ракети Brimstone 2 — The Telegraph
Ракета Brimstone. Фото: Мілітарний

Військово-повітряні сили Великої Британії передали українським військам найновішу версію ракет Brimstone 2 із лазерним наведенням, дальність польоту якої майже вдвічі перевищує цей показник у попередньої моделі.

Про це повідомляє The Telegraph.

"Відео, оприлюднене минулого місяця Службою радіомовлення британських Збройних сил, показало, що більш просунута версія готується до транспортування з бази Королівських ВПС Брайз Нортон в Оксфордширі", — йдеться у повідомленні.

За даними видання, при цьому українські війська модифікували вантажівки для використання їх як мобільних пускових платформ для знищення російських танків та іншої техніки з великої відстані. Зазвичай ці ракети зазвичай запускаються з повітря.

"Ракети, кожна з яких коштує близько 175 000 фунтів стерлінгів, можуть вражати цілі, відстежуючи лазер, випущений військами, літаками чи транспортними засобами, або вибирати свою власну ціль із заздалегідь запрограмованого списку за допомогою надзвичайно високочастотного радара міліметрового діапазону", — пише The Telegraph.

Ця система дозволяє зброї сканувати поле бою та вибирати найбільш придатну мету, виключаючи цивільні автомобілі або менш важливу військову техніку. При наведенні лазером, випущеним дружніми військами, Brimstone можна використовувати у населених пунктах з великою точністю, обмежуючи потенційні побічні втрати серед цивільного населення.

Перша версія Brimstone надійшла на озброєння британських ВПС у 2005 році. У 2008 році вона була модернізована для використання лазерного наведення. Brimstone 2, наступна покращена модель, надійшла на озброєння у 2016 році.

Із дальністю польоту при запуску з реактивного літака близько 60 кілометрів і боєголовкою масою 6,3 кілограма Brimstone 2 призначена в першу чергу для ураження наземних цілей, включаючи транспортні засоби, що рухаються. Водночас була розроблена й морська версія цієї зброї, призначена для поразки швидких ударних кораблів, таких як швидкісні катери.

Ракети, поряд з аналогічними протитанковими засобами, надісланими іншими західними союзниками України, мали зіграти центральну роль у стримуванні військового наступу Москви в останні місяці, зауважує видання.

Читайте також

"Ми з вами до кінця": британський прем’єр приїхав до Києва та анонсував нову військову підтримку

МАГАТЕ заявила про пошкодження на ЗАЕС, херсонців закликають евакуюватися на зиму. 272 день війни. Онлайн

На початок