Двом службовцям оголосили підозру у вчиненні екоциду — Офіс генпрокурора

Двом службовцям оголосили підозру у вчиненні екоциду — Офіс генпрокурора

Двом службовцям оголосили підозру у вчиненні екоциду — Офіс генпрокурора
Фото: STR/NurPhoto via Getty Images

Двом службовцям підприємства, що займається виготовленням картонно-паперової продукції, вперше в Україні повідомили про підозру у вчиненні екоциду через скидання забруднених стічних вод притоку ріки Случ.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора начальнику та майстру цеху теплопостачання одного із господарських товариств повідомлено про підозру у вчиненні екоциду (ст. 441 КК України)", — йдеться у повідомленні.

Нині вирішується питання про обрання посадовцям запобіжного заходу.

Як з’ясувало слідство, у технологічному процесі виробництва підприємства, яке займається виготовленням картонно-паперової продукції, використовується значна кількість шкідливих речовин. Серед них — дисперсія для проклеювання, гідроксихлорид алюмінію, крохмаль та інші речовини.

"Потрапляючи у воду природних водойм, вони погіршують її якість та негативно впливають на водну екосистему, проявляючи токсичну дію на водні організми. Це призводить до масового знищення рослинного і тваринного світу, отруєння водних ресурсів та спричиняє настання екологічної катастрофи", — зазначили в ОГПУ.

При цьому слідство встановило, що начальник та майстер цеху тепловодопостачання підприємства з жовтня 2017 по січень 2021 року, з використанням можливостей технологічного обладнання очисних споруд, здійснили скид недостатньо очищених зворотних вод у річку, яка є притокою ріки Случ. Це призвело до перевищення нормованих значень забруднюючих і завислих речовин, а також речовин, скидання яких не передбачено дозволами на спеціальне водокористування.

"Внаслідок таких дій, згідно з висновками інженерно-екологічної експертизи, на ділянці близько 4 кілометрів від місця скиду зворотних вод відбулась негативна зміна екологічної рівноваги. Через забруднення води хімічними речовинами зникла річкова флора і фауна. Її відновлення та відтворення неможливі", — пояснили в Офісі генпрокурора.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки за оперативного супроводу Головного управління Департаменту захисту національної державності СБУ.

Читайте також

Зоозахисники просять підписати міжнародну петицію з вимогою покарати Росію за екоцид

На початок