Колектив обласного лабораторного центру виступив проти звільнення керівника Центру

Колектив обласного лабораторного центру виступив проти звільнення керівника Центру

Колектив обласного лабораторного центру виступив проти звільнення керівника Центру

Таке рішення прийняли 7 травня на загальних зборах члени колективу. За словами працівника Центру Зіновія Фіца, про звільнення керівника вони дізналися від головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, який 6 травня приїжджав до Житомира і спілкувався з працівниками Центру.

Зіновій Фіц: "Ми не виступаємо адвокатами Зіновія Парамонова. Ми його колеги. І тому я дозволю собі висловити думку нас усіх і звертаюся, в першу чергу, до пана Президента. Пане Президенте, приверніть увагу до ситуації в державній установі Житомирський обласний лабораторний центр".

Наталія Циганчук, юристка: "Ми проти звільнення Зіновія Парамонова. Це звернення до Президента, в якому ми написали, що нинішня ситуація, яка склалася – це переслідування керівника, котрий має власну позицію. Який ніколи не піде на приниження медичних працівників та на їх зневагу. Який не втручався у політичні чвари. Він розбудував цей лабораторний центр. Він зробив все, щоб цей центр вважався кращим в Україні".

7 травня на своїй сторінці у мережі Facebook головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко написав, що 2 травня в Житомирі працювала комісія Міністерства охорони здоров'я, яка дала рекомендації за результатами перевірки.

"Вчора мені повідомили, що нічого не змінилося і що в.о. керівника лабораторного центру був надісланий лист, що протягом трьох днів лабораторія не буде приймати зразки на дослідження коронавірусної хвороби. Після дзвінка відразу поїхав в Житомирський обласний лабораторний центр", - написав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, від Житомирської міської ради до Міністерства охорони здоров'я було надіслано лист щодо звільнення головного санітарного лікаря Житомирщини.

Сергій Сухомлин, житомирський міський голова: "Тут просто вже трішки терпіння закінчилося. Бо кілька тижнів тому був лист від санлікаря, розісланий по всім підприємствам Житомира з вимогою фактично припинити роботу. І цей лист не був узгоджений з містом. Цим листом навіть заборонялося пересування приватним автомобілем по місту. Тепер ми отримали листи-попередження по лікарням, що не будуть проводитися тестування хворих в обласній лабораторії через перевантаження. Лікарі не можуть працювати в таких умовах. У нас багато людей, які потребують виписки з лікарень і їм треба пройти повторні тести. І якщо тести не будуть проводитися деякий час, то ми навіть не зможемо виписати цих хворих".

Ситуацію з чергою на проведення ПЛР-аналізів головний санітарний лікар області Зіновій Парамонов пояснив завантаженістю Центру.

Зіновій Парамонов: "За останній тиждень Міністерством охорони здоров’я та Кабінетом Міністрів були видані накази про обов’язкове обстеження медичних працівників, які залучені до лікування коронавірусних хворих, кожні 5 днів. Плюс – вийшла постанова Кабінету Міністрів, що ми повинні ще обстежувати хворих, які йдуть на всі планові операції. Тому різко збільшилася кількість мазків на обстеження, і у нас накопичилося приблизно 700 мазків. Наша лабораторія за добу, в середньому, виконувала 120 мазків".

Зі слів Зіновія Парамонова, щоб вирішити ситуацію, до роботи у лабораторному центрі залучили 3-х спеціалістів з двох медичних закладів міста.

Головний санітарний лікар області Зіновій Парамонов:

"Щоб ми завтра вже могли б запустити роботу десь так на триста тестів за добу. Я так гадаю, свою норму ми зробимо 120 і плюс ще з новими працівниками 120 за добу. І за два дні ми практично виходимо на нуль. І починаємо приймати всі мазки. Але ж за ці дні вже почали поступати мазки від важко хворих. І ми не відмовляємо. Ми їх також приймаємо", – розповів Зіновій Парамонов.

Нагадаємо:

- житомирський обласний лабораторний центр прийматиме нові зразки на дослідження;

- в обласному лабораторному центрі черга на перевірку зразків зросла до 800 проб .

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Віктор Підвисоцький.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди