В Одесі для переселенців з Маріуполя влаштували льодове свято

В Одесі для переселенців з Маріуполя влаштували льодове свято

Ексклюзивно

На льодовій арені одеського палацу спорту відбувся спортивний захід для переселенців з Маріуполя. Усі охочі могли покататися на ковзанах, подивитися на виступи професійних фігуристів і тренування дитячих хокейних клубів. Подію організували центр для переселенців "Я - Маріуполь" разом з дитячо-юнацькою школою фігурного катання "Крижинка" та хабом "Співдія". На льоду побували й кореспонденти Суспільного.

Міла Тораман, 16-річна захисниця хокейних клубів “Маріуполь” та “Дніпровські білки”. Дівчина разом з сім’єю переїхала з Маріуполя до Одеси. Вперше за час повномасштабної війни прийшла на тренування.

Фігуристи
16-річна захисниця хокейних клубів “Маріуполь” та “Дніпровські білки” Міла Тораман, Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

"З дитинства з батьком дивилися чемпіонати. Нам подобалось. Коли в Маріуполі побудували ковзанку і відкрили дитячу школу, я моментально туди пішла. З початку війни і до сьогоднішнього дня не тренувалася. Місяць ми жили саме в Маріуполі, потім ми виїхали на іншу окуповану територію, там було спокійніше. До червня ми перебували там. В будь-якому випадку дуже хочу повернутися додому на свою ковзанку, до своєї команди", — розповіла спортсменка.

Покататися на ковзанах та активно провести вихідний день прийшли маріупольці Дмитро разом з дружиною Оленою та двома дітьми:

"Ми прийшли в центр "Я – Маріуполь", там нам запропонували провести неділю на ковзанці і ми прийшли. Із задоволенням покаталися всією сім’єю".

Фігуристи
Маріупольці Дмитро та Олена разом з дітьми, Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Під час заходу відбувалися показові виступи фігуристів — вихованців дитячо-юнацької школи фігурного катання "Крижинка".

Мета такої події зробити так, щоб маріупольці відчували себе не переселенцями, а гостями в Одесі, зазначив куратор центру Ісидор Бадасен. Його колега Діана Токарєва додала, що ковзанка не є спонтанною ідеєю:

Фігуристи
Куратори центру "Я — Маріуполь" Діана Токарєва та Ісидор Бадасен, Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

"До нас одного дня звернувся представник палацу спорту і сказав: “У нас є класна ідея - а давайте ми маріупольців покличемо до себе. Ми будемо виділяти кожного тижня час, щоб ви могли згадати як це поковзати”. Взагалі Маріуполь дуже полюбляє ковзанки. В нас на новорічні свята було декілька локацій святкових, де була ковзанка".

Такі зустрічі планують проводити кожної суботи та неділі. Наступні декілька тижнів відвідувачі складатимуть на льодовій арені слово "Маріуполь". Сьогодні була перша буква — "М".

Фігуристи
Переселенці з Маріуполя створили літеру "М" на льодовій арені, Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Фігуристи
Люди на льодовій арені Палацу спорту, Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Фігуристи
Маленькі хокеїсти, Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Фігуристи
Хокейна гра між дитячими клубами, Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Фігуристи
Тренер з дитячою хокейною командою "Морські вовки", Одеса, 20 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Читайте також

  • В Одесі для дітей поліцейських організували розвиваючий майстер-клас. ФОТО
  • В Одесі пройшов дитячий майстер-клас з малювання: зароблені гроші підуть на ЗСУ. ФОТО, ВІДЕО
  • За день обслуговують 400 людей. Як працює центр допомоги переселенцям в Одесі

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок