У Лозівській громаді Харківщини планують перейменувати понад 100 вулиць

У Лозівській громаді Харківщини планують перейменувати понад 100 вулиць

У Лозівській громаді Харківщини планують перейменувати понад 100 вулиць
Палац культури у Лозовій після ракетного удару. 20 травня 2022року. Фото: facebook.com/SergiySelenskyy

У Лозівській громаді на півдні Харківщини готуються перейменувати понад сто вулиць та провулків.

Колишні топоніми на честь російських науковців, письменників, політиків планують замінити на імена видатних українців чи назви історичних подій, розповів секретар Лозівської міськради Юрій Кушнір.

"Нам треба прославляти своїх героїв, митців, художників, поетів і видатних військових, які заслуговують на те, щоб щодня люди, виходячи з свого дому, дивлячись на табличку на будинку чи вулиці, асоціювали себе саме з Україною", — каже Кушнір.

Зараз над перейменуванням вулиць та провулків громади працює спеціальна комісія, каже Юрій Кушнір. До неї увійшли місцеві краєзнавці, працівники культури, почесні громадяни, посадовці, представники студентських та учнівських організацій. Після пропозиції щодо нових назв винесуть на громадське обговорення.

У Лозівській громаді Харківщини планують перейменувати понад 100 вулиць
Лозівська міська рада

"Громадське обговорення в умовах воєнного часу буде через сайт міської ради. Інакше ми не будемо ризикувати і збирати людей. Після громадського обговорення комісія ще раз узагальнить цю проведену роботу, всі пропозиції", — говорить секретар міськради.

Процес перейменування триватиме орієнтовно до початку наступного року, говорить Юрій Кушнір. За його словами, жителям дерусифікованих вулиць не доведеться одразу міняти документи — це можна буде робити за потреби, наприклад, під час операцій з нерухомістю.

Що відомо

  • Нова хвиля перейменувань в Україні розпочалася після повномасштабного російського вторгнення. Мінкульт та Український інститут національної пам'яті ініціювали серію обговорень з істориками, культурологами, філософами, лідерами громад щодо дерусифікації публічного простору.
  • 25 жовтня на засіданні Красноградської міської ради перейменували вулиці в чотирьох населених пунктах громади.
  • 13 травня депутати Красноградської міської ради перейменували вулицю Московську на вулицю Незалежності, а вулиці Горького повернули історичну назву — Покровська.
  • У Кегичівці на Харківщині перейменували одну з вулиць на честь Героїв Маріуполя і вирішили демонтувати пам’ятник Горькому у квітні.
  • Сахновщинська громада Харківщини планує перейменувати вулиці та провулки, названі на честь російських та радянських діячів.
  • У Люботинській міській громаді перейменували 18 вулиць, назви яких пов'язані з Росією. Рішення про перейменування міська рада прийняла на сесії, що відбулася 15 листопада.
На початок