"Нас зустрічали, як супергероїв": історія командира одеського підрозділу, який звільняв Херсон

"Нас зустрічали, як супергероїв": історія командира одеського підрозділу, який звільняв Херсон

Ексклюзивно

Командир підрозділу "Химера" у складі 126 бригади територіальної оборони Одеси Олександр Капшин брав участь у контрнаступі на Херсонщині та отримав поранення. Як звільняли території та яка там наразі ситуація дізнавалась кореспондентка Суспільного.

Олександр Капшин – командир підрозділу "Химера" у складі 126 бригади територіальної оборони Одеси. Розповів, що поранення отримав 8 вересня в бою:

"У момент наступу я отримав вогнепальне поранення, куля пройшла крізь мене, вийшла через праве стегно, не пошкодила ніякого життєво важливого органу, але порвала деякі м’язи. Контузія була, роздроблена тазостегнова кістка".

Командир одеського підрозділу розповів про звільнення Херсона
Підрозділ "Химера" у складі 126 бригади територіальної оборони Одеси. Джерело: 126 бригада тероборони

На Херсонському напрямку військовий з кінця березня. Розповів, що під час контрнаступу доводилося працювати під постійними обстрілами. "Нас перекидали в бік Посад-Покровського. І ось в районі Тернових вод наша бригада, наш підрозділ та сусідні підрозділи забрали у росіян близько 10 кілометрів. І це наш сектор, таких секторів у кожної бригади маса. Коли ми забирали, вони вже бігли, тобто вони й "двохсотих" залишали й "трьохсотих", — розповів Суспільному Олександр Капшин.

Командир одеського підрозділу розповів про звільнення Херсона
Підрозділ "Химера" у складі 126 бригади територіальної оборони Одеси в Херсоні. Фото: facebook/Владимир Лысый

Військовий зазначив, що у звільненому Херсоні та селах поряд немає газу, світла та зв’язку, також можуть траплятися й обстріли:

"Там працюють "піони" артилерійські, але я не бачу, що окупанти хочуть цього, бо вони знають — нам постійно надходить зброя із Заходу, то вони розуміють — на десять їх снарядів прилетить десять наших. Тож питання — куди вони б’ють? А вони б’ють по цивільних, а наші б’ють по військових".

Моральний дух в підрозділі залишається на високому рівні, розповів військовий:

"Настільки завищеної планки я давно не бачив, ми повертаємося на той моральний дух — 24 лютого. Тому, що люди побачили, що ми звільнили Херсон й готові йти вже на Мелітополь, хтось хоче на Запоріжжя. У моїх бійців також є родини й в Мелітополі, й в Запоріжжі".

Командир одеського підрозділу розповів про звільнення Херсона
Підрозділ "Химера" у складі 126 бригади територіальної оборони Одеси. Джерело: facebook/Aleksandr Kapshin

У підрозділі "Химера" 55 військових. Загинув один — Георгій Липський, який був зооволонтером. Його поховали 1 вересня на Одещині. Сам Олександр наразі перебуває на реабілітації, але має в планах повернутися на службу:

"Мені взагалі казали, що я 8-9 місяців не зможу повернутися на службу. Все буде залежати від здоров’я. Я сподіваюся, що після Нового року вже зможу надягти бронежилет та стати поруч зі своїми бійцями".

Читайте також

  • "Росіяни розуміли, що їх не люблять": історія родини, яка вивезла 200 людей з окупованого Херсона
  • Залишилось четверо дітей: на Одещині попрощались з 29-річним військовим
  • "Хто ж знав, що вони так обісруться": військовий з Одещини розповів, як Росія захоплювала Херсонщини

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок