У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях original

Вперше у Чернігові хірурги провели комбіновану операцію пацієнту на серці і легенях заразом. У чоловіка спочатку стався інфаркт, він потребував шунтування коронарних артерій. Під час обстеження у нього виявили злоякісну пухлину в легенях. Пацієнт потрапив у замкнене коло: онкологи не наважувалися оперувати його через інфаркт, кардіологи – через онкологію. Вихід був один – оперувати по черзі, через один розріз, щоб мінімізувати травмування пацієнта. Операцію провели 1 травня кардіохірурги другої міської лікарні та торакальні хірурги обласної лікарні. Нашим журналістам вдалося поспілкуватися з пацієнтом.

Володимир Журба, пацієнт з інфарктом та злоякісною пухлиною, каже: "Реакція була шокова, про жінку я мовчу, без коментарів".

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легеняхoriginal

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях

У такому стані 54-річний Володимир Журба із Бахмача розпочав боротьбу із двома хворобами. Чоловік працює будівельником. У квітні у нього стався інфаркт міокарда. Володимир потребував невідкладного шунтування коронарних артерій. Під час обстеження в районній лікарні у чоловіка виявили ще й пухлину в легенях на початковій стадії.

"Говорили, що шанси є, треба за ці шанси хвататися. Поспілкувався з лікарями, дружиною – вирішили все одним махом зробити", - розповідає чоловік.

Тоді вперше на Чернігівщині лікарі наважилися на складну та унікальну комбіновану операцію – відразу на двох різних органах. До операції пацієнта спочатку готували онкоспеціалісти.

Олег Лузан, завідувач відділення торакальної хірургії Чернігівської обласної лікарні, каже:

"У судини, які йшли до пухлини, був введений хіміопрепарат, ми наситили пухлину і обмежили плин крові, після чого хворий був переведений до кардіохірургічного відділення".

Операцію проводили 1 травня на базі кардіохірургічного відділення Другої міської лікарні. Спочатку працювала бригада кардіохірургів.

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легеняхoriginal

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях

"Шунтування коронарних артерій і резекцію долі правої легені – це ми зробили одномоментно.Світовий є досвід проведення таких операцій, ми вирішили, що для пацієнта буде краще робити таким шляхом", - розповідає Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення Другої чернігівської міської лікарні.

Робота кардіохірургів тривала близько трьох годин. Чоловікові пересадили його ж власну вену, яка обхідним шляхом забезпечила живлення пошкодженої внаслідок інфаркту ділянки серця. Потім до роботи приступила бригада торакальних хірургів. Додаткових розрізів не робили.

"Трохи було не звично з точки зору архітектоніки, розташування коренів легені, але технічно це все можна виконати", - каже Олег Лузан, завідувач відділення торакальної хірургії Чернігівської обласної лікарні.

Загалом операція тривала близько п’яти годин і пройшла без ускладнень.

"Це знімок пацієнта вчорашній, бачите, зменшена права легеня, піднялась діафрагма, ось дренаж стоїть".

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легеняхoriginal

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях

Олег Лузан розповідає, втрата цієї частини легені суттєво не вплине на спосіб життя чоловіка. Зараз Володимира перевели із реанімації до палати у кардіохірургічному відділенні. Почувається він добре, самостійно ходить на процедури. Сам пацієнт розповідає:

"Питають, питають: "Як-як". Кажу: "Нормально". Лікарі не відходили, кожен раз цікавилися моїм станом. Я просто їм повірив і довірився, що Васильовичу, що Олегу Миколайовичу".

Для хворого така комбінована операція завжди виграшна, кажуть лікарі.

«Таким чином ми значно зменшили травму, яка б нанеслася організму пацієнта. Все йде планово, він потихенько готується до виписки», - каже Ігор Венгер.

Захворюваність на кардіо- та онкохвороби на Чернігівщині висока, такі випадки будуть повторюватися, прогнозує Ігор Венгер. Тому лікарі сходяться на думці – подібну співпрацю варто продовжувати та розширювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алгоритм дій при симптомах коронавірусу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди