СБУ оголосила в розшук Рамзана Кадирова

СБУ оголосила в розшук Рамзана Кадирова

СБУ оголосила в розшук Рамзана Кадирова
Голова Чеченської Республіки РФ Рамзан Кадиров, фото: AP

Служба безпеки оголосила в розшук президента Чечні Рамзана Кадирова за посягання на територіальну цілісність України та ведення агресивної війни.

Відповідна інформація оприлюднена у базі даних Міністерства внутрішніх справ.

Кадирова розшукують із формулюванням "особа, яка переховується від органів досудового розслідування". Датою зникнення Кадирова вказане 12 вересня 2022 року.

Голову Чечні інкримінують дві статті Кримінального кодексу — ст. 111, ч. 3 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків), а також ст. 437, ч. 2 (Ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій).

26 серпня Служба безпеки оголосила Кадирову підозру за зазначеними статтями. Окрім того, підозри отримали два його найближчі поплічники — Данііл Мартинов (заступник начальника Управління Федеральної служби військ Національної гвардії РФ по Чеченській республіці) та Хусейн Межидов (командир тактичної групи 249-го окремого моторизованого батальйону "Південь" 46-ї окремої бригади оперативного призначення Північнокавказького округу військ Національної гвардії Російської Федерації).

Що відомо

  • 1 листопада президент Чечні Рамзан Кадиров заявив, що у республіці продовжуватимуться мобілізаційні заходи попри заяви президента РФ Володимира Путіна про припинення "часткової мобілізації".
  • У жовтні британська розвідка повідомила, що Рамзан Кадиров і засновник ПВК "Вагнер" Пригожин об'єдналися у критиці Міноборони РФ.

Читайте також

Рада продовжила воєнний стан, наслідки масованого ракетного удару, російська ракета в Польщі. 266 день війни. Онлайн

На початок