Швеція передасть Україні системи ППО

Швеція передасть Україні системи ППО

Важливо
Швеція передасть Україні системи ППО
. Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Фото: АР

Швеція надасть Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого становить понад 3 млрд крон або 286,98 млн доларів. Про це заявив прем’єр-міністр Ульф Крістерссон, повідомляє Reuters.

За його словами, що пакет міститиме систему протиповітряної оборони.

"Це більший пакет військової підтримки, ніж усі вісім попередніх пакетів разом узятих. Це найбільше, що ми зробили, і ми точно дотримуємося українського списку пріоритетів того, що вони самі думають, що їм зараз потрібно", — сказав Крістерссон.

Міністр оборони Пол Йонсон заявив, що новий пакет військового обладнання включає систему протиповітряної оборони та боєприпаси із запасів збройних сил, які вкрай необхідні для захисту України від "шаленого натиску російських ракет останніми тижнями".

Крістерссон також сказав, що уряд уважно стежить за розвитком подій щодо вибуху в Польщі поблизу українського кордону у вівторок і що потрібна додаткова інформація, щоб отримати чіткішу картину того, що сталося.

Що відомо

  • Раніше міністр оборони країни Пол Йонсон повідомив, що уряд Швеції найближчим часом ухвалить рішення про передачу Україні новітніх систем озброєнь.
  • Швеція бере участь у підготовці українських військових у Великій Британії, і уряд розглядає можливість продовження цієї місії після закінчення року, а також долучитися до тренувальної місії ЄС.
  • Швеція вже передала Україні оборонне обладнання у рамках семи різних пакетів підтримки. Сьомий пакет шведської допомоги складався з артилерійських боєприпасів на суму близько 500 млн шведських крон. Артилерійські боєприпаси сумісні з наявними артилерійськими системами. Шостий пакет військової підтримки складався з навчальної операції. Наразі шведські інструктори проводять базову підготовку українських військовослужбовців у Великій Британії.
  • Також раніше Швеція передавала бронебійні снаряди, засоби розмінування, протитанкову зброю, кулемети, 17-мм роботизовану морську гармату, бронежилети та польові траншеї.

Читайте також

"Важливі та цінні інструменти": Резніков прокоментував анонсовану Швецією військову допомогу

Швеція підготувала сьомий пакет збройної допомоги для України: що до нього ввійшло

Швеція надасть Україні $50 млн на оборону

На початок